Президент: Україна – це країна сучасних можливостей

Президент Петро Порошенко переконаний, що нині Україна є тією країною, де талановита та перспективна молодь має змогу себе реалізувати. «Поза сумнівом, сучасна Україна – це країна сучасних можливостей. Можливостей для самореалізації, втілення в життя мрій, планів та амбіцій», - сказав Глава держави під час зустрічі з професорсько-викладацьким складом та студентським активом міста Дніпро.

Петро Порошенко згадав роки свого вступу та навчання, коли на факультеті міжнародних відносин міжнародного права Київського університету радянських студентів було лише три на групу проти 40 іноземців і ніхто не міг збагнути навіщо їм вивчали англійську та інші іноземні мови. Оскільки була «залізна завіса» і студенти з Радянського союзу нікуди не могли поїхати.

«На сьогоднішній день у нас є 19 університетів світу, з якими у Національного київського університету укладені договори про подвійні дипломи – можеш спокійно їхати, отримувати. Сьогодні двері відкриті», - зазначив Президент. Він повідомив, що під час останнього візиту до Туреччини обговорював питання можливості укладення угод про подвійні дипломи українських університетів і Стамбульського національного університету.

Президент запевнив студентів, що держава працюватиме задля підтримки реалізації їх прагнень. «Саме для цього я вирішив створити державний фонд Президента з підтримки наукових і освітніх програм, програм для молоді. Але там від Президента тільки ініціатива. Абсолютно прозора комісія обирає звернення молодих людей, які хочуть отримати гранти», - сказав він.

Глава держави переконаний, що українські молоді вчені не повинні отримувати лише гранти від інших країн – країн Європи, США. «Чому Україна не має можливості грантами підтримати наших молодих науковців під гарантії того, що вони повернуться, а не це буде експорт мізків? І чому ми не можемо підтримати талановитих, але не дуже заможних студентів, не із заможних родин, які можуть поїхати на навчання на спеціальну магістерську програму за кордон?.. Є десятки або сотні молодих людей, які будуть мати можливість за прозорою процедурою використати програми для того, щоб потім повернутися в Україну і розвивати українську науку і користуватися плодами української і закордонної освіти», - сказав Петро Порошенко.

«Це додаткові умови і інструменти для підтримки інтелектуальної молоді, студентів щодо надання державної фінансової допомоги, а не лише допомоги спонсорів», - наголосив Президент.

Він вкотре підкреслив, що фінансова допомога, яку буде надавати Фонд, забезпечить молодь для навчання за низкою програм. «Але які саме наукові дослідження будуть здійснюватися у провідних світових закладах вищої освіти та наукових установах – має визначати суспільство. І я переконаний, що це стане основою реалізації перспективних прогресивних освітніх і наукових програм», - сказав Петро Порошенко, додавши, що освіта, наука, інтелектуальне збагачення нації – один із пріоритетів його політики.

Водночас Глава держави зауважив, що нині значні ресурси необхідно залучати на оборону країни та протистояння російській агресії. «Це перший пріоритет. Не захистимо землю – не буде України», - акцентував він.

«Я хочу наголосити, що сьогодні ми боремося не просто за українську землю – ми боремося за наше майбутнє. І ми не дамо Кремлю нам цього майбутнього позбавити. Бо ви є дуже креативні люди, ви є вільні люди, які не отруєні радянськими часами. Ви вже виховані, виросли в умовах незалежної України. І це є наш шанс на перемогу. Ви є патріотичні. Ви є рушійна сила змін в країні. І я закликаю просто – не бійтеся ставити перед собою амбітні завдання, великі задачі. Не бійтеся бути першими в найкращих наукових установах світу», - наголосив Петро Порошенко.

«Україна розраховує на ваші знання, Україна розраховує на готовність служити країні і особливої актуальності це набуває в рік столітнього ювілею Національної академії наук України», - також підкреслив він.

Президент також зазначив, що для розвитку науки потрібне поповнення галузі саме молодими вченими. «Для цього точно необхідне залучення до науки талановитої молоді і стимулювання молоді для того, щоб вона йшла в науку, для того, щоб вона бачила перспективи міжнародної діяльності і кар’єрного зростання, і фінансового забезпечення. Це є абсолютно нормально. І я переконаний, що завдяки вам, вашій наполегливості, вашій праці, завдяки молодим інтелектуалам по всій країні ми точно зможемо утвердити європейський вибір», - резюмував Глава держави.

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пропонує до 2020 року завершити процес формування об’єднаних громад і перейти до етапу незмінності децентралізації та впровадження якісних стратегій розвитку регіонів, направлених на примноження передусім економічного потенціалу і підвищення стандартів життя людей. Про це Глава Уряду сказав, підбиваючи підсумки ІІІ Форуму об’єднаних громад, який проходив 5 грудня у Києві.

Він звернув увагу, що громади відчувають зміну парадигми від «освоєння коштів» до «отримання фінансових інструментів». Але нерідкою є проблема з об’єктом інвестування. В містах і селищах з’являються «туї і фонтанчики», а поряд – занедбані котельні, розбиті дороги і неутеплені школи та дитячі садочкі.

«Тож є необхідність формування цілісних стратегій, які дають можливість напрацьовувати конкретні плани дій і втілювати їх», - сказав Володимир Гройсман.

Серед прикладів такої стратегії Глава Уряду нагадав урядову політику оновлення і будівництва доріг. «В 2016 році я оголосив, що будемо будувати дороги. І почали з того, що поставили на ноги систему «Укравтодору», напрацювали стратегію-2018-2022 про поєднання обласних центрів якісними шляхами, - сказав Володимир Гройсман. – Реалізація стратегії, цільове акумулювання ресурсу врешті-решт впливатиме на розвиток усієї економіки через покращення інфраструктури, якості життя».

Так само, впевнений Глава Уряду, працюватиме і стратегія енергоефективності та багато інших стратегій, які потрібно реалізовувати як на центральному, так і на місцевому рівні – у чіткій скоординованості і орієнтації на результат.

«І, в контексті реформи децентралізації, до 2020 року нам треба завершити об’єднання громад, створити якісну територіальну основу, закріпити в Конституції незмінність реформи. А далі – змінювати якість життя, вкладати ресурси в розвиток людського капіталу», - сказав Володимир Гройсман.

27 листопада Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі провів зустріч з Генеральним секретарем Організації Північно-атлантичного договору Єнсом Столтенбергом. 

Генеральний секретар НАТО висловив занепокоєння діями Російської Федерації у Чорному і Азовському морях. Також Столтенберг зазначив, що НАТО ніколи не визнає незаконну анексію Криму. 

Голова Верховної Ради України поінформував Єнса Столтенберга про напад, вчинений російськими військовими кораблями на українські кораблі у Керченській протоці. 

«Якщо у попередні роки Росія приховувала злочинні дії своїх військових під час анексії Криму та на Донбасі, постійно маскуючи своїх військових, то під так звану «кримську самооборону», то під ніби «місцевих шахтарів», то напад на українські кораблі у Керченській протоці Росія здійснила відкрито, не ховаючись, під російськими прапорами», - зазначив Андрій Парубій. 

«Путін випробовує на силу і весь вільний світ та чекає, чи дасть цивілізований світ реакцію на його злочини», - підсумував Голова Парламенту. 

Голова Верховної Ради поінформував, що реакцією української влади на агресію Росії стало введення воєнного стану у десяти областях України. «Мною у понеділок була внесена Постанова, яку підтримав Парламент, про призначення виборів Президента України на 31 березня 2019 року. Тож, спростовуючи російські фейки, введення воєнного стану не нашкодить проведенню виборів в Україні»,- зазначив Андрій Парубій і наголосив, що Путін розуміє тільки мову сили. «Нам усім потрібна активна реакція вільного світу на злочини Росії. Тож я закликаю країни-члени НАТО збільшити в акваторії Чорного моря присутність своїх кораблів і повітряного контролю»,- зазначив Андрій Парубій, звертаючись до Генерального секретаря НАТО. 

Голова Верховної Ради поінформував також Єнса Столтенберга про те, що Верховна Рада України розпочала процес закріплення у Конституції України положення про зобов'язання щодо вступу України до НАТО та ЄС. Відтак, Голова Верховної Ради України закликав Генерального секретаря Столтенберга надати Україні чіткий сигнал щодо перспективності членства у НАТО, зокрема у формі плану дій для отримання членства в Організації Північноатлантичного договору. 

Голова Верховної Ради України розповів Єнсу Столтенбергу про прогрес реформ в Україні, зокрема, про ухвалення Закону України «Про національну безпеку», та поінформував, що зараз у Парламенті розробляється ряд законів, необхідних для повноцінного функціонування Закону «Про національну безпеку», серед них законопроекти: Про розвідку, про лібералізацію у сфері оборонних закупівель, про створення парламентського комітету нагляду за спецслужбами. Також Андрій Парубій розповів про ухвалення Законопроекту про розмінування у першому читанні та спрогнозував ухвалення цього закону у другому читанні до кінця грудня цього року. 

Андрій Парубій закликав активізувати фінансову підтримку кіберзахисту в Україні через трастові фонди НАТО. Зокрема, Голова Верховної Ради спрогнозував втручання Російської Федерації у вибори в Україні шляхом кібератак на сервери Центральної виборчої комісії, а відтак Україна потребує допомоги своїх союзників у захисті від кібератак. 

Голова Парламенту зазначив, що будівництво газогону «Північний потік -2» - це не економічний, а політичний проект Російської Федерації. «Північний потік-2» - це спосіб прямого шантажу і розбалансування Європейського Союзу і України, який використовує Путін. Тому «Північний потік -2» має бути зупинено. «Це має бути солідарна позиція всіх союзників-членів НАТО»,- підсумував Андрій Парубій. 

Єнс Столтенберг запевнив, що НАТО і надалі буде допомагати Україні у реформуванні Збройних сил України і гармонізації стандартів ЗСУ зі стандартами НАТО, а країни-союзники будуть продовжувати надавати України двосторонню військову допомогу. 

На завершення зустрічі Голова Верховної Ради Андрій Парубій передав Генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу Звернення Верховної Ради України у зв'язку з актом агресії Російської Федерації, яку учора підтримав своїм голосуванням український парламент.

Анонси подій

Гайсинська районна державна адміністрація

Архів новин

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
 

© Гайсинська районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International