Вітаємо вас із професійним святом - Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва. Вам випала відповідальна та благородна місія – формувати духовність, почуття національної гідності, взаємного порозуміння та злагоди в суспільстві.
Українському народу завжди була притаманна висока культурність, шанування звичаїв, традицій та своєї історичної спадщини.
Сфера культури є найчутливішим показником реалізації прав людини, зокрема таких, як право на ідентичність, національну пам’ять, почуття власної гідності та соціальної злагоди.
Саме культура, що заохочує до найрізноманітніших форм творчого самовираження і водночас вивчення та оновлення традицій, сприяє розвитку творчої економіки, інноваційної політики та активній участі громадськості в побудові сучасної та демократичної держави.
Стан і розвиток культури завжди перебуває у прямому і зворотному зв'язку із загальним духовним тонусом суспільства.
Чинник національної культури стає символом соціальних змін, бо в ній найповніше втілюється торжество і майбуття української національної ідеї.
Державна культурна політика орієнтована на забезпечення, підтримку та розвиток традиційних українських духовних цінностей.
Основним завданням сьогодення є проведення активної політики з пропаганди зміцнення інституту сім’ї та традиційних родинних цінностей: любові, взаємоповаги, доброти. Всебічно сприяти відновленню та утвердженню цінностей солідарності, взаємодопомоги і патріотизму, проведенні активної інформаційної політики з понять національного спадку (мови, звичаїв, традицій, цінностей).
Гайсинський край – земля мелодійних пісень, земля гончарів, різьбярів, поетів та художників.
Творча робота працівників культури та майстрів народного мистецтва, вражає своєю неповторністю, колоритом, невичерпною енергією, а головне – щирістю. А майстерність та професіоналізм зберігає і постійно збагачує українську культуру та сприяє задоволенню культурних потреб жителів району.
Чималим є і ваш внесок у благородну справу - виховання молоді в дусі вірності Україні, любові до рідного краю, краса якого втілюється в збереженні народних традицій, звичаїв, обрядів.
У нас є незрима спільнота людей, жертовно відданих національній культурі, для яких доля національної культури тотожна їхній власній творчій і життєвій долі, і вони підтверджують це своєю працею.
Район гордиться творчими здобутками своїх митців; слава про аматорів мистецтва Гайсинського краю, майстрів народних ремесел лине далеко за межі рідного краю.
На теренах Гайсинщини плідно працюють три Заслужених майстри народної творчості України – майстрині гончарного ремесла: Міщенко Фросина Іванівна (с. Бубнівка), Шпак Тетяна Іванівна (с. Бубнівка), майстер-різбяр - Дяченко Юрій Олександрович (м. Гайсин).
Впродовж багатьох років поспіль за річними підсумками творчої та фінансово-господарської роботи галузь культури Гайсинського району займає перше місце в області.
Чимала заслуга в цьому керівника відділу культури і туризму райдержадміністрації, Заслуженого працівника культури України, Почесного громадянина району, ентузіаста своєї справи Ричкова Миколи Леонідовича.
Заслужену відзнаку - Почесну грамоту Міністерства культури України за багаторічну сумлінну працю отримала в 2018 році директор районного Будинку культури Кузнєцова Світлана Костянтинівна.
Сьогодні виконання завдань в сфері реалізації державної культурної політики здійснюють 96 закладів культури району, 214 працівників, з яких 107 у сільській місцевості, 68 осіб – працівники технічного персоналу.
Галузь культури району пишається різножанровими творчими колективами, 30 з яких які носять звання "народний" та звання «зразковий» носить - дитячий фольклорний колектив «Зозулята» районного Будинку культури, студія лозоплетіння «Чарівна лоза» Ш. Бондурівського сільського клубу, 1 студія образотворчого мистецтва при Гайсинській музичній школі.
В 2018 році аматори сцени галузі культури взяли участь у 7 обласних культурно-мистецьких акціях та конкурсах, 6 Всеукраїнських та 2 міжнародних конкурсах, де здобули почесні призові місця та відзнаки.
Вагомі творчі здобутки із року в рік демонструють вихованці Гайсинської музичної школи, які активно беруть участь у численних конкурсах обласного, Всеукраїнського та Міжнародного рівня. Зокрема у цьому році вони здобули перемоги в 5 обласних мистецьких конкурсах та 4 Всеукраїнських фестивалях-конкурсах.
Слід відзначити перемогу народного аматорського фольклорного колективу «Рідня» районного Будинку культури у VIII Міжнародному фестивалі фольклору «Море ритму», що проходив у Болгарії 21-24 вересня 2018 р.
Зростанню позитивного іміджу району сприяють проведення низки культурно-мистецьких заходів з вшанування пам’яті та творчості наших відомих земляків.
Справжньою візитівкою району стало проведення традиційного свята фольклору на приз Г.Танцюри в с.Зятківці, яке набуло статусу обласного та циклу заходів з вшанування пам’яті відомого земляка, правозахисника, поета, Героя України Василя Стуса.
В травні цього року в рамках Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій» на Гайсинщину, завітали поети, письменники, літературознавці, шанувальники Шевченківського слова.
Розуміючи пріоритетність даного напрямку, районна влада забезпечує належне фінансування галузі культури району. Щороку на зміцнення матеріально-технічного стану закладів культури району виділяються значні кошти.
Так, у поточному році, зроблено ремонти в закладах культури сіл: Степашки, Чечелівка, Гранів, Кунка, Кузьминці, Кіблич, Губник, Гранів, Кущинці (ремонти стелі, дахів, підлоги, внутрішніх приміщень, фасаду).
Замінено на енергозберігаючі вікна в сільських будинках культури с.Куна, с.Кіблич, с.Кущинці, с.Гранів, с.Огіївка на загальну суму 450,0 тис. грн.; облаштовано гардероб в районному Будинку культури.
Тротуарною плиткою встелено прилеглу територію районної дитячої бібліотеки на суму 250 тис. грн. бюджетних асигнувань; відремонтовано покрівлю кінотеатру «Мир» м. Гайсин.
Придбано сценічні костюми для народного аматорського танцювального колективу «Блискавка» РБК, народного фольклорного колективу Мелешківського сільського клубу; оргтехніку для клубних закладів, звукопідсилювальна, аудіовізуальна техніка, музичні інструменти, спортивний інвентар для Карбівського СБК, меблів та інше обладнання.
Бібліотеки району на 100% оснащені комп’ютерним обладнанням. У цьому році кількість комп`ютерів у бібліотеках збільшилась на 5 одиниць і складає 83, а три бібліотеки-філії сіл: Бондурі, Кунка і Кущинці були підключені до мережі Інтернет. Таким чином, 30 бібліотек (91%), з них 28 сільських, мають вихід в Інтернет і можливість забезпечувати необхідною інформацією своїх користувачів.
У 2018 році за участі працівників культури було відкрито на будівлі загальноосвітньої школи в с. Лад.Хутори та Алеї Слави Героїв АТО меморіальні дошки загиблому в зоні АТО Твердолі А.І.
І це далеко не всі приклади кропіткої, самовідданої та творчої праці служителів культури району.
В день професійного свята Гайсинська райдержадміністрація від імені жителів Гайсинщини, вітає всіх працівників культури району з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.
Без вашої підтримки і розуміння, без вашого доброго серця, ініціативності і творчої думки неможливі добрі переміни у нашому суспільному житті.
Щира вдячність усім працівникам культури Гайсинського району за самовіддану працю, творчі здобутки, яскраві таланти, за щоденний вагомий внесок у розвиток української культури.
Бажаємо втілення творчих ідей, задумів, натхнення у такій необхідній справі розвитку національної культури на благо духовного збагачення нашої держави.
Зі святом вас!