На практиці частими є випадки пошкодження газопроводів під час прокладання підземних комунікацій, проведення сільськогосподарських, земляних та будівельних робіт.
Вінницька філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» нагадує:
Земельні ділянки, що входять до охоронних зон газорозподільних мереж, мають використовуватися з обов’язковим дотриманням встановлених законодавством вимог та обмежень.
Проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт в охоронній зоні ГРМ здійснюється виключно за письмовим погодженням Вінницької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» та у присутності її представника.
Вимоги та умови, що містяться у погодженні, обов’язкові для виконавців таких робіт в охоронних зонах ГРМ. До погодження додається схема газопроводу та інженерних комунікацій, споруд (ГРП, ШРП, ВОГ, засобів електрозахисту тощо).
Роботи з усунення наслідків аварій можуть бути розпочаті без погодження Оператора ГРМ, але за обов’язкової присутності представника Оператора ГРМ та за умови обов’язкового оформлення в подальшому необхідних погоджень.
Юридичні та фізичні особи, а також ФОП, що проводять такі роботи в охоронних зонах, зобов’язані не пізніше ніж за добу до початку робіт повідомити представника Оператора ГРМ щодо проведення робіт.
У випадках порушення порядку здійснення робіт в охоронних зонах ГРМ, несанкціонованого втручання та пошкодження газорозподільних мереж законом передбачена відповідальність для винних осіб у вигляді відшкодування заподіяних збитків, а також вартості ремонтних та відновлювальних робіт.
Для уникнення подібних випадків, забезпечення енергетичної стабільності в регіоні, безаварійного та безперебійного газопостачання, Вінницька філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» закликає органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації усіх форм власності неухильно дотримуватися порядку проведення робіт в охоронних зонах газорозподільних мереж як при виконанні таких робіт, так і при видачі дозволів та погоджень на їх проведення.