Як повідомили в пресслужбі прокуратури Вінницької області, прокурором Вінницької області Костянтином Мерімеріним скоординовано роботу правоохоронних органів на виконання доручення Генерального прокурора щодо боротьби з нелегальними автозаправними станціями та усунення порушень у вказаній сфері.
Працівниками прокуратури області, спільно з органами Державної фіскальної служби та Служби безпеки України в області, проведено численні огляди, в результаті яких установлено системні порушення чинного законодавства.
Так, упродовж останніх трьох днів, працівниками органів прокуратури Вінниччини, спільно з правоохоронними органами області, створено 8 мобільних груп, проведено 86 оглядів автозаправних станцій розташованих на території Вінницької області, припинено діяльність 19 станцій, які працювали без отримання відповідної ліцензії на роздрібну торгівлю пальним та скрапленим газом.
За вказаними фактами зареєстровано 12 кримінальних проваджень за ч. 1 ст. 204 та ч. 1 ст. 272 КК Кураїни. Проведено 19 обшуків, під час яких, демонтовано 9 автозаправних станції, вилучено обладнання, за допомогою якого здійснювалась незаконна діяльність, чорнову бухгалтерію, комп’ютерну техніку, 6000 літрів скрапленого газу та 30 000 літрів дизельного пального.
Наразі слідство триває, вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення зазначених кримінальних правопорушень.До суду скеровані клопотання щодо накладення арештів на вилучене обладнання та пальне, призначено експертизи.
Нагадаємо, працівниками прокуратури області, спільно з органами Державної фіскальної служби та Служби безпеки України у Вінницькій області, проведено численні огляди, в результаті яких установлено порушення чинного законодавства.
Так, упродовж останньої доби, працівниками органів прокуратури Вінниччини, спільно з правоохоронними органами, у Вінниці припинено роботу та проведено повний демонтаж обладнання 3 незаконних АЗС, за адесами вул. Хм. шосе.103, вул. Тиврівське шосе, 1, вул Київська, 1а. Крім того, проведено обшуки та припинено роботу незаконних АЗС, що розміщені у с. Людавка Жмеринського району, траса Житомир-Могилів,153 кілометр та у м. Шаргород, вул. Героїв Майдану, 288. Наразі вживаються заходи по демонтажу обладнання та його поміщення на арешт майданчик.
Системна робота на даному напрямку триває до повного припинення роботи незаконних АЗС на території Вінницької області.
Прохання до небайдужих громадян: повідомляти про відомі факти незаконної роботи АЗС, стаціонарно розміщених та пересувних модулів, замаскованих під звичайні автомобілі, зателефонувавши за номером 102, або до чергової частини прокуратури Вінницької області (0432) 67-15-67.
Для довідки:
ч. 1 ст. 204 КК України - Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів, - карається штрафом від п’яти тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів.
ч. 1 ст. 272 КК України- Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою,-карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого