Зима приносить нам не тільки свята, можливість покататися на санчатах або ковзанах, пограти у сніжки. Вона, на жаль, є й вісником сезонних захворювань.
У цій ситуації нам на допомогу приходять лікарі. Це правильно і так має бути.
Разом з тим, у зимовий період мас-медіа активно розпочинають рекламу лікарських засобів. Якщо така реклама відповідає вимогам законодавства, то вона, звісно, може бути нашим радником. Проте, реклама, що створена не за правилами, здатна не тільки спустошити ваш гаманець, а й завдати шкоди здоров’ю.
Тому нагадуємо, що законодавством забороняється розміщувати у рекламі лікарських засобів:
- відомості про те, що лікувальний ефект від застосування лікарського засобу є гарантованим;
- зображення зміни людського тіла або його частин внаслідок хвороби, поранень;
- твердження, що сприяють виникненню або розвитку страху захворіти або погіршити стан свого здоров'я через невикористання лікарських засобів, що рекламуються;
- посилання на лікарські засоби як на найбільш ефективні, найбільш безпечні, виняткові щодо відсутності побічних ефектів;
- посилання на конкретні випадки вдалого застосування лікарських засобів;
- рекомендації або посилання на рекомендації медичних працівників, науковців, медичних закладів та організацій щодо рекламованих товару чи послуги;
- виявлення подяки, уривки з розповідями про застосування та результати дії рекламованих товару чи послуги від окремих осіб;
- зображення або імена популярних людей, героїв кіно-, теле- та анімаційних фільмів, авторитетних організацій.
Також, звертаємо увагу, що реклама лікарських засобів обов’язково повинна містити:
- вимогу про необхідність консультації з лікарем перед застосуванням лікарського засобу;
- рекомендацію щодо обов'язкового ознайомлення з інструкцією на лікарський засіб;
- текст попередження такого змісту: "Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я", що займає не менше 15% площі (тривалості) всієї реклами.
Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області пильно слідкує за рекламою, яка поширюється в області. Спеціалісти Управління захисту споживачів попереджають створення та розповсюдження забороненої реклами.
Якщо ви побачили рекламу лікарських засобів, яка не відповідає вищезазначеним вимогам - обов'язково зробіть фото та надішліть скаргу до ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області!
Для цього вам необхідно обрати один з варіантів: заповнити форму на сайті; надіслати скаргу електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; надіслати скаргу на поштову адресу 21036, м. Вінниця, вул. Максимовича, 19 або зателефонувати за номером (0432) 65-88-00.