Сучасний ринок праці диктує жорсткі вимоги до шукачів роботи, тому кожному з них потрібно активізовувати свої зусилля в пошуку роботи.
А людям з обмеженими можливостями набагато складніше, адже у них є певні проблеми зі здоров’ям, які не дозволяють їм виконувати ту чи іншу роботу. Труднощі, пов’язані з працевлаштуванням цієї категорії осіб несуть у собі індивідуальні, психологічні та фізичні особливості організму. Для залучення або повернення осіб з інвалідністю до активного соціального життя необхідно об’єднання зусиль різних інституцій, які опікуються проблемами інвалідів.
У рамках проведення Всеукраїнської декади зайнятості для людей з інвалідністю та з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з особливими потребами, Гайсинською районною філією Вінницького ОЦЗ 26 листопада 2019 року організований круглий стіл з соціальними партнерами на тему : «Допоможемо разом».
В заході взяли участь директор Гайсинської районної філії Вінницького ОЦЗ Юрченко Анатолій Миколайович, головний державний інспектор відділу з додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативних-правових актів Кацан Н.К., Семирунчик С.Г.- начальник управління соціальної та молодіжної політики Гайсинської РДА, Грабовенко О.В.- начальник служби у справах дітей Гайсинської РДА, Левандовський В.Р.- начальник Гайсинського районного центру соціальних служб для сім`ї дітей та молоді, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Білецький О.В., фахівці центру зайнятості.
Розпочав захід директор Гайсинської філії Юрченко А.М., який ознайомив присутніх з метою та програмою проведення круглого столу, про можливості служби зайнятості щодо працевлаштування інвалідів, наголосив що підприємства, які використовують працю інвалідів, зобов'язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством.
Білецький О.В. акцентував увагу на тому що люди з обмеженими фізичними можливостями потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб знайти себе в суспільстві. Він зазначив, що служба зайнятості активно займається працевлаштуванням людей з інвалідністю та адаптацією їх на ринку праці.
Так, у поточному році з 124 безробітних осіб з інвалідністю працевлаштовано 40 чол., проходили професійне навчання 17 чол, охопленених профорієнтаційними послугами 121 особа.
Основною роботою нашого центру зорієнтовано саме на надання людям з інвалідністю соціальної, професійної та трудової реабалатації. Ми проводимо семінари, тренінги, групові заняття з метою сприяння у працевлаштуванні таких категорій.
Кожен із соціальних партнерів висловив свою думку з питання соціального захисту осіб х інвалідністю. Так, Кацан Н.К. розповіла про права та гарантії людей з інвалідністю, оформлення трудових відносин, надання консультацій роботодавцям та особам з інвалідністю.
Семирунчик С.Г.:«Чисельність осіб з інвалідністю з кожним роком зростає, це сумна статистика. Більша частина тих осіб, які отримали інвалідність - люди працездатного віку, і питання працевлаштування є досить актуальними». Сергій Григорович розкрив питання державної соціальної допомоги людям з інвалідністю, акцентувавши увагу на виділенні державою 32 млн гривень на забезпечення потреб інвалідів області.
Левандовський В.Р. розповів про роботу з сім’ями, які потребують соціального захисту, в тому числі особи з інвалідністю, про здійснення потреб для такої категорії населення.
Грабовенко О.В. висловила слова вдячності за налагоджену співпрацю служби зайнятості з службою у справах дітей Гайсинської Районної Державної Адміністрації.
Під час зустрічі учасники обговорили питання працевлаштування осіб з інвалідністю, адаптації їх на новому робочому місці, професійної, медичної та соціальної реабілітації .
У ході дискусії було окреслено ряд напрямків, за якими необхідно розвивати співпрацю між соціальними партнерами щодо посилення соціального захисту осіб з інвалідністю та їх безперешкодної інтеграції у суспільне життя.