Грип – наймасовіше захворювання серед населення, на яке щороку хворіє 0,5-1 млрд. людей. За даними офіційної статистики, в Україні щороку реєструється 4,5-5 млн. випадків захворювання на грип та ГРВІ серед дітей.
Дорослі від епідемій страждають менше, оскільки вони вже неодноразово „зустрічались з вірусами”. Найбільш сприйнятливі до грипу діти, починаючи з другого півріччя життя (в першому півріччі вони захищені материнськими антитілами). Сприйнятливість підвищується також після 60 років: з віком втрачаються накопичені антитіла до вірусу грипу різної антигенної структури. Часто хворіють на грип медичні працівники, педагоги, працівники транспорту і торгівлі, які мають широке коло професійних контактів.
Починається грип, як і більшість інфекційних хвороб, з легкого нездужання. На наступному етапі захворювання з'являються сильні головні болі, болі в м'язах і суглобах, підвищена температура тіла, загальна слабкість. Трохи пізніше - надсадний сухий кашель, біль у грудній клітці при диханні, чхання та нежить. Якщо імунітет досить сильний, через 7-10 днів повного занепаду сил всі ці симптоми проходять. При цьому ослаблений інфекцією організм буде відновлюватися ще не менше місяця.
Більшість людей схильні недооцінювати небезпеку грипу. Проте це захворювання не завжди розвивається за описаним вище сценарієм. Трапляється, що через важку грипозну інтоксикацію розвиваються підвищена кровоточивість, порушення роботи мозку та внутрішніх органів, що може привести до летального результату через кілька днів від початку хвороби.
Між тим, єдиного комплексного підходу до лікування і профілактики частих респіраторних захворювань у дітей в охороні здоров'я не розроблено. Це призводить до додаткового погіршення епідемічної ситуації в холодну пору року. Для запобігання захворювання існують профілактичні щеплення. В Україні зареєстровані і дозволені до застосування наступні вакцини для профілактики грипу: Ваксігрип (Франція), Інфлувак (Нідерланди), Флюарикс (Німеччина).
Хвороба передається з найдрібнішими краплинками слини, слизу, які виділяються під час кашлю, чхання ,розмови. Грипом можна також заразитися через предмети побуту, якими користується хворий (носова хустинка, рушник, посуд, тощо). Вірус потрапляє в дихальні шляхи людини, розмножується та викликає захворювання.
Основними принципами профілактики ГРВІ та грипу є: 5. Проведення перед осінньо-зимовим сезоном загальнозміцнюючих курсів рослинними адаптогенами (ехінацея, елеутерокок, тощо) і полівітамінами. Важливо! Всі медикаменти повинні вживатись лише за призначенням лікаря. |
Бережіть своє здоров'я та здоров'я оточуючих.