Як допомогти ветеранам адаптуватися у мирному житті та у професійній діяльності?
Як держава підтримує роботодавців, що забезпечують працевлаштування ветеранів?
Ці важливі аспекти обговорили під час наради з питань ветеранської політики, що відбулась під головуванням Начальника ОВА Сергія Борзова та за участі керівників профільних підрозділів ОВА та голів громад.
«95 сучасних професій, 365 освітніх програм передбачено державою для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Це експериментальний проєкт з професійно-технічного навчання ветеранів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Вартість сертифікату - понад 30 тис. грн., ваучера на навчання - 28 тис. грн. Звертаю увагу на можливість вибору різних форм навчання або їх поєднання та індивідуальний супровід», - зауважив Сергій Борзов.
Що потрібно зробити?
Звернутися до найближчого центру зайнятості особисто або онлайн на консультацію щодо отримання ваучера для навчання.
Який буде кінцевий результат?
- Після проходження навчання - диплом про освіту державного зразка.
Для ветеранів також передбачено компенсацію витрат на проїзд, проживання та медичний огляд.
Популярними є гранти для ветеранів на започаткування власної справи. Вже 29 осіб скористались такою можливістю.
500 тис. грн. грантових коштів можна отримати при створенні двох робочих місць і 250 тис.грн - при створенні одного робочого місця.
Грант може бути 1 млн грн! Для його отримання необхідно створити чотири робочих місця.
Важливо знати, що держава платить роботодавцям будь - якої форми власності за те, що беруть на роботу ветеранів. Це 50% фактичних витрат на заробітну плату, що відшкодовуються протягом 12 місяців.
Якщо роботодавець облаштовує робоче місце для ветерана з інвалідністю І або ІІ групи, то відшкодування становитиме відповідно 110 тис грн або 71 тис. грн.
«Держава підтримує ветеранів - справа за громадами!» - резюмував очільник області.