Такі погодні умови можуть негативно впливати на самопочуття людей, призвести до ускладнення роботи комунальних служб, енергетичних підприємств, погіршення умов життєзабезпечення населення.
Є кілька простих порад, які дозволять мінімізувати наслідки впливу високих температур атмосферного повітря на здоров’я українців.
Особливу увагу в спеку необхідно приділяти дітям. Дитячий організм набагато чутливіший до підвищеної температури навколишнього середовища, ніж дорослий. Мають насторожити такі симптоми перегрівання дитини – почервоніння шкіри, підвищена температура тіла, млявість, безпричинне капризування, нудота, часте дихання із задишкою, судоми або навіть непритомність.
За перших проявів нездужання з дитини потрібно зняти одяг, покласти її в горизонтальне положення, протерти все тіло змоченою у воді серветкою й обов’язково давати пити кожні 5-10 хвилин, щоб уникнути зневоднення організму. Підійдуть прохолодні негазовані напої: вода, слабозаварений чай, ледь кислуватий компот тощо. У тяжких випадках, у разі втрати свідомості дитиною, негайно викликайте швидку допомогу.
У дорослих також можуть проявлятися симптоми теплового та сонячного удару. Найперше це слабкість, млявість, запаморочення, рясне потовиділення, спрага, головний біль, нудота й блювота, можлива втрата свідомості. Якщо людина перегрілася і в неї спостерігаються перелічені вище симптоми, негайно викликайте лікаря й уживайте заходів щодо охолодження організму. Постраждалого слід покласти в прохолодному місці, на голову – холодний компрес або вологий рушник і давати йому якомога більше пити.
Щоб уникнути небажаного впливу високих температур на організм намагайтеся без особливої потреби не виходити на вулицю під час найбільшої сонячної активності: в період з 11 до 17 години дня. Якщо вийти все-таки потрібно, одягніть просторий світлий одяг із натуральних тканин, не забудьте легкий головний убір і обов’язково візьміть із собою пляшечку негазованої мінеральної води. На вулиці намагайтеся триматися в тіні.
Аби не навантажувати організм у спекотну погоду намагайтеся виключити силові фізичні навантаження і, за можливості, звести активність до мінімуму.