У зв’язку з потеплінням та настанням весни на вулицях з’явилося більше учасників руху на мотоциклах, мопедах, скутерах та інших двоколісних транспортних засобах. Тож, заради безпеки всіх учасників дорожнього руху, поліцейські нагадують про основні правила та вимоги до власників двохколісного транспорту.
Варто пам’ятати, що для керування мототранспортом необхідно мати посвідчення водія з відповідною категорією, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та державні номерні знаки. До того ж усі двоколісні транспортні засоби мають бути застраховані. За невиконання вищезазначених вимог встановлено адміністративну відповідальність.
Категорії, які відповідають типам мототранспорту:
- «А1» – мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби з об’ємом двигуна до 50 куб. см або електродвигуном до 4 кВт;
- «А» – мотоцикли (у т.ч. з боковим причепом) та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна 50 куб. см і більше або електродвигуном 4 кВт і більше;
- «В1» – квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) ТЗ, з максимальною масою не більше 400 кг.
Підготовка водіїв категорій А1 та А проводиться з 16-річного віку, для категорії В1 — необхідно мати 18 років.
Водії двоколісних транспортних засобів є повноцінними учасниками дорожнього руху, які зобов’язані дотримуватись правил поведінки на дорозі:
- водій мототранспорту повинен їхати в застібнутому шоломі, при цьому пасажирів це також стосується. Не можна брати пасажиром дитину зростом менше 145 см або віком менше 12 років;
- двоколісній мотоцикл і тим більше мопед не має права брати участь у буксируванні;
- технічний стан двоколісних транспортних засобів та їх обладнання повинні відповідати вимогам стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху.
Щодо криміногенної ситуації, за минулий тиждень, у період з 26 лютого по 3 березня 2024 року поліцейські Гайсинського районного управління поліції та підпорядкованих територіальних підрозділів опрацювали 492 звернень та повідомлень громадян про злочини та інші події. У тому числі 43 подій з ознаками кримінальних правопорушень: 6 - фактів шахрайства; 3 – злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, 1 - ДТП з травмованими й 1 факт згвалтування.
1 березня у м. Ладижин від працівника поліції надійшов рапорт, про те, що під час розгляду матеріалів від 28 лютого за заявою місцевої жительки по факту списання коштів з її банківської картки. Заявниця пояснила, що в соціальній мережі «Facebook» натрапила на оголошення про допомогу від «Червоного хреста». Перейшовши за вказаним посиланням, до потерпілої зателефонували з невідомого для неї номеру телефону та повідомили, що для підтвердження операцій необхідно на її мобільному телефоні натиснути цифру «1», що остання і зробила. Через 20 хвилин заявниці надійшло SMS повідомлення в якому було зазначено, що кредитний ліміт її карти було збільшено до 75000 грн., а через 3 хвилини зателефонували з того ж номеру та повідомили, що з карти було списано 59999 грн., а саме проведено розрахунок за купівлю побутової техніки в магазині «Алло». Остання зазначила, що ніяких покупок не здійснювала, після чого телефонний зв’язок було перервано. За вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збуд наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України, підозрюваному загрожує 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Також, 1 березня близько 05 год 30 хв сталась дорожньо-транспортна пригода при в’їзді до села Червоне Гайсинського району. За кермом автомобіля «Volkswagen» перебував 29-річний мешканець Донецької області. За попередньою інформацією слідства, водій легковика допустив наїзд на чоловіка, місцевого жителя, який переходив дорогу в невстановленому місці. Внаслідок автопригоди пішохід отримав травми та доставлений до медичного закладу. Водій транспортного засобу освідуваний, він тверезий. Автомобіль поміщений на арешт майданчик. За даним фактом розпочато провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від 3 до 8 років позбавлення волі.
За вказаний період, поліцейські виявили 19 випадків керування водіями у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння та склали протоколи про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП. З них: відділ поліції № 1 (м. Бершадь) – 6; Гайсинське РУП – 5; відділення поліції № 1 (смт. Теплик) - 4; відділення поліції № 3 (м. Ладижин) – 3; відділення поліції № 2 (смт. Тростянець) - 1.
Шановні водії! Неухильно дотримуйтесь правил дорожнього руху. Зверніть увагу на обмеження швидкості руху, обгін та проїзд перехресть. Будьте уважними і обережними, виконуючи маневри, дивіться в дзеркала заднього і бокового виду, не забувайте вчасно вмикати і вимикати повороти.
Під час наближення до пішохідних переходів знижуйте швидкість аби не втратити можливість швидко зорієнтуватися на зміну обстановки.
Бережіть себе та інших учасників дорожнього руху.