Сьогодні в рамках проєкту USAID «Розбудова стійкості системи громадського здоров’я» відбулась чергова стратегічна сесія за участю фахівців регіону.
Як повідомили у Департаменті охорони здоров'я та реабілітації ОВА, наразі в області працюють над регіональною «Стратегією розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики, на період до 2030 року та планом заходів щодо її реалізації на 2023-2024 рр».
Під час відкриття сесії заступниця директорки профільного департаменту Тетяна Бондаренко розповіла про стан вакцинації в області.
«Нам уже вдалося зробити багато спільної й важливої роботи у цьому напрямку з сімейними лікарями, освітянами, Вінницьким обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України, а також з іншими фахівцями, які залучалися до вакцинації. Хочу зауважити, що якщо хтось думає, що під час повномасштабної війни зник COVID-19, то він нікуди не зник. І люди так само від нього помирають. Сьогодні 172 пацієнти перебувають у лікарнях з коронавірусною хворобою. А вакцинація – це єдиний надійний захист не тільки від COVID-19, а й від низки інших інфекційних захворювань. Роботи в цьому напрямку багато, тож ми маємо злагоджено діяти в рамках єдиної стратегії», - відзначила Тетяна Бондаренко.
У свою чергу, голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики Федір Лапій розповів про ключові положення Національного плану імунізації. Він також наголосив на необхідності інформування населення про важливе значення щеплень.