Реалізація проєкту «Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад» стала можливою в територіальних громадах області завдяки підтримці Вінницької обласної військової адміністрації у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини».
Проєкт фінансується швейцарсько-українською Програмою EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа.
Однією із громад, що має власний успішний досвід впровадження та використання інструментів електронної демократії, є Дашівська територіальна громада. Тут вже активно діють інструменти е-демократії: е-звернення, е-петиції, е-консультації та Громадський бюджет, платформа «Відкрите місто», сайт громади, ЦНАП.
Використання цих інструментів дозволяє жителям громади звертатися до владних структур з власними ініціативами та взаємодіяти з органами влади в режимі онлайн. Застосування сучасних технологій робить взаємодію між місцевою владою та громадою більш ефективною та зручною для всіх сторін.
Загалом, впровадження цифрових технологій для територіальних громад Вінниччини має велике значення, адже це сприяє підвищенню якості життя мешканців і розвитку господарської діяльності у регіоні. Ефективне використання цифрових технологій допомагає зменшити комунікаційні розриви між мешканцями громади та органами місцевого самоврядування, що у свою чергу сприяє підвищенню транспарентності та відкритості місцевої влади, знизити корупційні ризики, а також отримувати інформацію про діяльність місцевої влади та отримання різних послуг в онлайн режимі.
Варто зазначити, що більшість жителів Дашівської громади (активні користувачі онлайн-сервісів) почали долучатись до опитувань, цікавитись проблемами в громаді та надавати свої пропозиції щодо шляхів їх вирішення.
Також завдяки впровадженню інструментів е-демократії керівництво громади отримало можливість більш оперативно та ефективно відповідати на запити громадян та розглядати їхні пропозиції. Це значно покращило взаємодію між владою та громадою та сприяє більш якісному її розвитку.
Розробка і впровадження деяких інструментів розпочалась у Дашеві із 2019 року. Тоді вдалось запустити е-звернення, е-петиції та Громадський бюджет. Минулого 2022 року додались ще е-консультації. Більше 1000 осіб Дашівської громади вже скористались елементами е-демократії.