Благодійний фонд «Право на захист» організував національну консультацію «Доступ до медичних послуг для внутрішньо переміщених осіб: проблемні питання та шляхи їхнього вирішення».
В онлайн-заході взяла участь заступниця директора Департаменту охорони здоров'я та реабілітації ОВА Тетяна Бондаренко.
Вона розповіла, що з перших днів війни Вінницька область стала транзитною для людей, які тікали від війни. У нас функціонує чотири заклади, які прийняли важких евакуйованих пацієнтів:
- Турбівська лікарня;
- Муровано-Куриловецька лікарня;
- Дашівська лікарня;
- Чечельницька лікарня.
«Загалом від початку березня за медичною допомогою звернулися 47 038 ВПО: з них 18 943 мають укладені декларації з нашими сімейними лікарями. 9969 осіб отримали гуманітарну допомогу у вигляді ліків та медичних засобів. Також у нас народилось 698 немовлят ВПО і ще 169 жінок перебувають на обліку. Підкреслюю, що внутрішньо переміщені особи мають право отримувати первинну медичну допомогу за місцем проживання та без декларації», - зазначила Тетяна Бондаренко.
Між іншим, у червні минулого року Департамент охорони здоров’я та реабілітації ОВА став переможцем в проєкті USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», який спрямований на налагодження чіткої медичної комунікації з ВПО. На місцевому радіо транслювався ролик, де розповідали про доступність медичної допомоги для внутрішніх переселенців. Також були виготовлені листівки з детальною інформацією про медичні заклади Вінниччини: їхні послуги та контакти. Інформацію розповсюджували у територіальних громадах області, плакати були розміщені у лікарнях і ЦПМСД.