Сімейний лікар – перший до кого звертаються пацієнти. Саме вони допомагають виявити різні захворювання, виписують направлення на обстеження. За потреби скеровують пацієнтів до вузького фахівця.
Сімейна медицина має займатися здоров’ям пацієнтів, профілактикою захворювань, а не перетворюватися в адміністраторів, які виписують різні направлення. Сьогодні про це говорила заступниця директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Тетяна Бондаренко під час наради з керівниками центрів первинної медико-санітарної допомоги та з головами лікарських консультативних комісій.
Під час наради обговорили:
- роботу сімейних лікарів з демобілізованими бійцями;
- оформлення документації на МСЕК;
- розвиток трансплантології на Вінниччині;
- рутинне щеплення.
«Наголошую на тому, що сімейні лікарі мають приділяти особливу увагу демобілізованим військовим. Ви маєте їх провідати вдома і потурбуватися про здоров’я, допомогти їм адаптуватися та соціалізуватися у громаді. На своїх робочих місцях ми маємо робити максимум, так як максимум роблять наші воїни на сході України», - зауважила Тетяна Бондаренко.
Акцентували увагу й на тому, в яких випадках сімейні лікарі мають направляти своїх пацієнтів на дослідження КТ та МРТ. Експерт Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА за фахом радіологія, ультразвукова діагностика та променева дігностика, завідувач клінічного центру променевої діагностики обласної клінічної лікарні ім. Пирогова Василь Лагода наголосив, що лікарі мають чітко розуміти мету таких досліджень. Адже багато діагнозів можна побачити й під час УЗД чи рентгену. Фахівець також додав, що під час одного КТ робиться 300 знімків грудної клітини.
Сімейна медицина залишається ключовою ланкою первинної медичної допомоги.