Про це зазначив Начальник ОВА Сергій Борзов.
Російське вторгнення й непевні перспективи повноцінного відновлення морської торгівлі спричинили зміну вектору зовнішньої торгівлі області. Найбільшим експортним напрямком для вінницького бізнесу стали країни ЄС.
"Наразі на цей ринок припадає вже 61,2% усього вивозу товарів із Вінницької області (для порівняння: у січні-листопаді 2021-го частка ЄС становила 41,1% від загального обсягу експортованих товарів)", - зазначає очільник області.
За даними Головного управління статистики у Вінницькій області, станом за січень-листопад 2022 року обсяг експорту товарів області до країн Європейського Союзу - 880,6 млн дол та збільшився порівняно із 11 місяцями 2021 року на 84,2%.
Основними статтями експорту до країн ЄС є продукти рослинного походження, питома вага яких у загальному експорті складає 37,1% (в т.ч. зернові культури – 20,1%, олійні – 14,7%), жири та олії – 23,7%, деревина і вироби неї – 11,5%, готові харчові продукти – 12,1%, продукти тваринного походження – 4,7%, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання - 4,6%, текстильні матеріали та текстильні вироби – 2,0%. Підприємства регіону значно збільшили продажі зерна (збільшення у 3 рази), олії (у 2,7 рази), молочних продуктів (у 3,7 рази), алкогольних напоїв (у 1,4 рази), цукру, кондитерських виробів (у 11,2 рази) та ін. товарів.
Зростання експорту до ЄС стало можливим завдяки заходам з підтримки експорту з боку країн ЄС і українського Уряду.
Україна і надалі розширюватиме сухопутні транспортні коридори, які сприятимуть поставкам товарів до ЄС і, відповідно, зменшать залежність від морського експорту.
За інформацією Міністерства економіки України, по Україні експорт товарів у країни Європейського Союзу у 2022 році, за попередніми оцінками, зріс на 4,2% порівняно з 2021 роком - це близько 28 млрд доларів.