Про це повідомили у Департаменті охорони здоров’я та реабілітації ОВА.
Як зазначив директор Клінічного Центру інфекційних хвороб Ігор Матковський обладнання повністю відрізняється від того, яке станом на сьогодні є у Вінницькій області. Використовуватимуть його для проведення інтенсивної терапії у відділенні реанімації.
«Цей прилад призначений для довготривалого використання. Він може працювати кілька діб й повністю заміняти неробочу нирку. А апарат для проведення гемодіалізу, який зараз є у нашій області призначений для короткотривалого кількагодинного очищення крові», - зауважує Ігор Матковський.
За словами директора Клінічного Центру інфекційних хвороб, таке обладнання необхідне для нашого центру, оскільки багато інфекційних захворювань супроводжується частковим або повним гострим порушенням діяльності нирок. Часто ниркова недостатність виникає раптово через такі інфекційні захворювання як-от лептоспіроз, ботулізм, лихоманка чи будь-які септичні стани.
«Ми уже ввели його в експлуатацію, але ще плануємо провести навчання для наших фахівців по роботі з «Fresenius»», - підкреслив Ігор Матковський.
Він зауважив, що Центр інфекційних хвороб самостійно придбав необхідне обладнання, і відтепер у них є все для того, щоб надавати високоспеціалізовану, високотехнологічну медичну та лабораторну послугу.
«Попри усі виклики, які має галузь охорони здоров’я, наші медичні заклади продовжують розвиватися. Нове обладнання, яке з’явилося у Клінічному Центрі інфекційних хвороб дасть можливість закладу надавати послуги пацієнтам ще якісніше» Я переконана, що на досягнутому зупинятися не будемо», - відзначила директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Ольга Задорожна.
Вона також додала, що завдяки спільній роботі з військовою адміністрацією, міжнародними партнерами та Міністерством охорони здоров’я України медичний заклад має енергетичну, теплову і кисневу незалежність. Зокрема, за останні роки закуплено сучасні апарати ШВЛ, УЗД-апарат, рентгенограф, комп’ютерний томограф.