Днями Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов разом із Заступником міністра внутрішніх справ Євгеном Єніним та Головою Нацполіції України Ігорем Клименком ознайомилися із роботою фронт-офісу Вінницького районного відділу поліції, де впроваджено систему контролю за дотриманням прав людини Custody Records.
Система Custody Records передбачає електронну фіксацію дій, що відбуваються із затриманими особами.Вона забезпечує права громадян, які знаходяться під контролем поліції, а також самих правоохоронців, відповідно до європейських стандартів.
Це новий рівень дотримання прав людини в поліцейській діяльності, який мінімізує виникнення конфліктних ситуацій, гарантує надання правової допомоги затриманим особам та убезпечує поліцейських від безпідставних звинувачень.
Присутні мали змогу оглянути сучасні кабінети, в яких проводиться цілодобовий відеонагляд, зокрема: кімнату прийому громадян, кімнату для проведення інтерв’ю із затриманим та кімнату для встановлення обставин затримання та доставлених осіб.
Під час ознайомлення із роботою фронт-офісу та нової системи контролю, Заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін зазначив: «Сьогодні і Президент України, і Прем’єр-міністр, і міністр внутрішніх справ, і голова Нацполіції – всі ми докладаємо максимум зусиль для забезпечення органів національної поліції всіх необхідним для успішного виконання ваших професійних завдань. Впевнений, що спільно з вами ми гідно виконаємо свій службовий обов’язок».
Зазначимо, що інформація із відеокамер зберігається на серверному обладнанні Національної поліції протягом кількох місяців. Таким чином, за потреби, можна буде переглянути дії працівників ізолятора стосовно того чи іншого затриманого чи зафіксувати провокації щодо працівника поліції. Крім того, в даному підрозділі поліції створено сектор дотримання прав людини, який відповідатиме за дотримання прав осіб, які будуть доставлені чи утримуватимуться в цьому відділі.
Голова Нацполіції Ігор Клименко зауважив, що сьогодні перед Національною поліцією стоять ряд важливих завдань, передусім, відновлення поліцейської присутності на деокупованих територіях.
«В той же час в тилових областях у зимовий час через дії ворога можливі відключення електроенергії та перебої опаленням, а тому поліцейські завжди повинні приходити першими на допомогу нашим громадянам при будь-яких ситуаціях. Ми маємо чітко розуміти, що від того, як ми реагуватимемо на звертання громадян залежатиме довіра до Національної поліції. Зараз цей показник на деокупованих та інших територіях України сягає 70-80 %, а тому ми мусимо не схибити, і надалі утримувати криміногенну ситуацію під контролем та дбати про безпеку громадян навіть у маленьких населених пунктах», - підкреслив Ігор Клименко.
Начальник ОВА Сергій Борзов зазначив, що разом із органами місцевого самоврядування та Національної поліції на Вінниччині завершено впровадження системи CustodyRecords у 6-ти запланованих районних відділах поліції. Відтепер громадяни можуть вільно і безперешкодно пройти до працівників поліції і отримати всі необхідні послуги.
Звертаючись до поліцейських, очільник області підкреслив: «Дуже важливо, що система Custody Records забезпечує не лише права громадян, які знаходяться під контролем поліції, а також правоохоронців. Хочу побажати Вам з честю та гідністю нести вашу службу. Слава Україні!»
У ході зустрічі, заступник начальника ГУНП Ігор Волокітенко, презентував почесній делегації пілотні проекти, що покращать ефективність роботи працівників поліції та якість надання поліцейських послуг. Присутні мали змогу ознайомитися з системою міжвідомчої взаємодії поліції та виправних установ, що дозволить зменшити документообіг та сконцентрувати вичерпний перелік інформації в одному ресурсі. Також було презентовано мобільний додаток «PoliceApp» для поліцейських, мета якого – оптимізувати структурні процеси поліції.
В додатку міститиметься електронне посвідчення поліцейського, яке дозволить верфікувати працівника поліції, а також сучасний облік майна та список осіб, які володіють зброєю. Це дасть змогу відстежувати переміщення зброю по області.
Окремо Ігор Волокітенко розповів про концепт регіонального реєстру випадків домашнього насильства: «Даний реєстр дає можливість вносити в електронній формі інформацію про факти вчинення домашнього насильства. Після внесення ця інформація відображається у всіх суб’єктів, які визначені законодавством. Це дозволяє негайно надавати комплексну допомогу постраждалій особі. Також регіональний реєстр формує статистику щодо випадків домашнього насильства по області».
Крім того, під час заходу почесні гості мали змогу ознайомитися із концептом сучасного патрульного автомобіля, що оснащений системою, яка дозволяє виявляти осіб та транспортні засоби, що перебувають у розшуку, а також технологіями розумного міста.