В останню неділю жовтня, о 4 годині ночі Україна переходить на зимовий час.
Тобто уночі з 29 на 30 жовтня стрілки годинника треба буде повернути на годину назад. Оскільки стрілку годинника переводять на годину назад – спатимемо на годину більше. Для багатьох це вагомий плюс. Проте, як стверджують експерти, організм людини до нового режиму звикає упродовж цілих двох тижнів.
Нерідко переведення годинників призводить до того, що більшість людей потерпають від порушень сну, мають проблеми з концентрацією уваги, стають дратівливішими. Лікарі та вчені, які займаються дослідженням психологічного та фізіологічного стану людину, виробили список рекомендацій, які допоможуть легше перейти на зимовий час та відчувати себе гармонійно та комфортно.
1.Пам’ятайте, що на вихідних ви напевно без особливих проблем залишалися спати ще довше, ніж на одну додаткову годину, так ваш організм може пристосуватися до більш пізнього засинання. Цей факт допоможе вам трохи заспокоїтися перед майбутнім переведенням часу.
2.Протягом тижня до переведення часу почніть лягати спати трохи пізніше. Спочатку рушайте спати на 15 хвилин пізніше. Потім, кожні два дні “зсувайте” графік ще на 15 хвилин. Це допоможе поступово зміщувати ваші ритми сну і синхронізувати їх зі зміною часу.
3.Також упродовж тижня спробуйте потроху зміщувати час ввечері. Це допоможе структурувати ваш вечір і трохи пересунути час перед сном.
4.Відкривайте штори, як тільки прокинетеся. Увечері, навпаки закривайте, щоб заспокоїтися перед сном.
5.Регулюйте яскравість світла в кімнаті, поступово зменшуючи освітлення з наближенням закінчення дня.
6.Починайте приготування до сну і потроху заспокоюйтеся за годину до моменту, коли приходить час для сну, згідно з новим графіком. Раніше, до переведення часу, в цей час ви вже спали.
7.Тепла ванна – чудовий спосіб, щоб розслабитися перед сном.
8.Кофеїн і алкоголь заважають циклу сну. За день чи два до переведення часу – обмежте споживання цих напоїв. Це допоможе легше і природніше змістити графік сну.
9. Якщо вам потрібно подрімати в середині дня, зробіть це трохи пізніше, ніж зазвичай, і не довше 30 хвилин.
10.Якщо у вас є діти, допоможіть їм також поступово адаптуватися до переведення часу, наприклад, використовуючи поради 2-5.
Не забувайте обов’язково підіймати собі настрій. Вечірні прогулянки, перегляд фільмів, улюблена музика, хобі, проведення часу з дітьми – робіть те, що приносить вам задоволення.