Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов провів офіційну зустріч із делегацією Посольства Швейцарії в Україні та Швейцарської агенції розвитку і співробітництва.
Від Швейцарії в зустрічі взяли участь: директор програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Андре Хубер, програмний менеджер Швейцарської агенції розвитку та співробітництва Крістофер Міддлтон, президент Фонду Східна Європа Віктор Лях, регіональні координатори програми EGAP, а також політичні радники, комунікаційні експерти та координатори програм, які реалізовує Посольство Швейцарії в Україні.
Від Вінниччини високих гостей також вітали Перший заступник Начальника обласної військової адміністрації Наталя Заболотна, заступник Начальника ОВА Андрій Кавунець та в.о. директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОВА Інесса Ратушняк.
В ході зустрічі сторони обговорювали поточну суспільно-економічну ситуацію в області а також перебіг роботи над проєктами, які були впроваджені та впроваджуються нині на території Вінницької області за підтримки Швейцарії.
Вітаючи швейцарських партнерів на Вінниччині, Сергій Борзов висловив щиру вдячність за візит до України в непростий воєнний час. «Це візит підтримки, і хочу наголосити, що ми високо її цінуємо, - зазначив очільник ОВА. - Зокрема, в рамках проекту DESPRO, починаючи з 2007 року в області реалізовано 62 проекти з питного водопостачання, водовідведення та поводження з твердими побутовими відходами. Також, завдяки підтримці даного проєкту у 2020 році у Вінницькій області розроблено та затверджено Регіональний план управління відходами у рамках виконання Національної стратегії управління відходами до 2030 року. А також розроблено План управління відходами для Південного кластеру, в який входить 11 громад області: Шпиківська, Тульчинська, Брацлавська, Ладижинська, Городківська, Крижопільська, Піщанська, Студенянська, Томашпільська, Ямпільська, Вапнярська».
Сергій Борзов також відзначив, що проєкт EGAP став поштовхом для створення Регіональної комплексної програми інформатизації «Електронна Вінниччина» на 2022-2024 роки,завдяки чому забезпечено автоматизацію десяти ЦНАПів області, у трьох - встановлено інфокіоски для людей з інвалідністю, шістьом – передано мобільні валізи. До речі, Програмою EGAP у 2022 році відібрані ще п’ять пілотних громад - Якушинецька, Стрижавська, Тростянецька, Хмільницька, Барська, де будуть реалізовані кейси у напрямку цифровізації громад.
Директор програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Андре Хубер під час зустрічі зазначив, що Швейцарська сторона й надалі планує поєднувати здійснення короткотермінових програм, пов’язаних з війною в Україні із довгостроковими стратегіями, які вже реалізовуються впродовж останніх років.
«Те, що я побачив у Вінниці, залишає гарне враження: від швейцарських трамваїв на вулицях міста до електронного самоврядування у громадах,- підкреслив пан Хубер. - Цікаво й те, як відбувається взаємодія між владою і мешканцями громади. Що стосується рівня цифрових трансформацій, то навіть в маленьких громадах він вражає і точно є вищим ніж у таких же громадах в Швейцарії».
Заступник Начальника ОВА з питань цифровізації Андрій Кавунець розповів про основні результати впровадження в області програми EGAP, окремо відмітивши напрямок впровадження електронної демократії: «Дуже важливим у нашій співпраці є те, що наші громади можуть отримати не тільки фахову консультацію по впровадженню цих інструментів, але ще й безкоштовно задіювати платформи для їх постійного використання,- зазначив посадовець.- Так, завдяки проекту EGAP, зараз розробляється механізм секторальної платформи по виборам молодіжних рад та інші новітні впровадження».
Проблеми ж, які окреслив Андрій Кавунець, пов’язані здебільшого з тим, що Вінниччина, як і вся Україна, проживає в умовах воєнного стану. «Відповідно, у нас суттєво обмежені видатки на реалізацію заходів у сфері електронної демократії – зокрема, створення в області єдиної електронної системи документообігу, куди були б залучені керівні органи обласного, районного підпорядкування і абсолютно усі громади. Наразі така система існує в м. Вінниці та в декількох громадах ще з 2015 року, але працювати є над чим, оскільки вона морально застаріла і потребує тотального оновлення».
У підсумку зустрічі Сергій Борзов подякував швейцарським партнерам за візит, висловивши переконання, що він стане черговим кроком у поглибленні тісної співпраці між Вінницькою областю і Швейцарською Конфедерацією у реалізації важливих проєктів.
«Ми вдячні нашим партнерам за розвиток усіх наших громад – і великих, і малих. Є нові напрацювання, сподіваємось на подальшу співпрацю. Усім подобається швейцарський підхід: короткий термін, але довготривала стратегія»,- підсумував очільник ОВА.