Про це сьогодні йшлося на зустріч керівництва податкової служби Вінниччини з Гайсинською громадою у якій взяв участь заступник голови райдержадміністрації Сергій Несвятий.
Актуальний виступ начальника ГУ ДПС у Вінницькій області Миколи Суржикова на зустрічі з старостами ОТГ та керівництвом району, яке відбулося у РДА дав відповіді на чимало запитань за тематикою адміністрування податків та зборів до місцевих бюджетів.
Говорячи про взаємодію органів місцевого самоврядування та податкової служби по платежах до бюджету, Микола Андрійович, зокрема, зазначив, що до початку реформи децентралізації, пріоритетом роботи ДПС було виконання загального фонду показників держбюджету. Децентралізація дала змогу почати працювати більш плідно з місцевим самоврядуванням, щоб забезпечувати наповнення місцевих бюджетів.
Також податківець наголосив, що наразі залишається чимало резервів, які при системному підході дадуть змогу поліпшити наповнення скарбниць місцевих громад.
«Першим значним резервом для наповнення місцевого бюджету є проведення спільних заходів ДПС та місцевих рад для забезпечення належної сплати податку з доходів фізичних осіб. У доходах місцевих бюджетів частка ПДФО складає 97 відсотків, що свідчить про те, що ПДФО – бюджетоутворюючий податок. Для його залучення необхідна активна робота робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення», - підкреслив Микола Андрійович.
Присутній на нараді перший заступник начальника ГУ ДПЧС у Вінницькій області Олег Мартинюк звернув увагу на те, що наступним резервом є сплата податку від здавання в оренду об’єктів нерухомості, де органи місцевого саморядування можуть встановити мінімальну обов’язкову вартість оренди, з якої орендодавець сплачуватиме податок. А також врегулювання місцевих податків та зборів: єдиного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, акцизу з роздрібного продажу алкоголю і тютюну. Також він звернув особливу увагу питанню декларування доходів – «одноосібників», які отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках, розмір яких перевищує 2 га.
Крім того, учасники обговорили питання стосовно резервів надходжень до місцевих бюджетів земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та використання електронних сервісів і отримання адміністративних послуг засобами онлайн сервісу «Електронний кабінет» та переваг подання звітності до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку суб’єктами господарювання - платниками податків.
Головний податківець Вінниччини акцентував увагу учасників розмови на тому, що лише поєднання спільних зусиль усіх сторін соціального партнерства щодо легалізації трудових відносин, проведення масштабної роз’яснювальної роботи, аби кожен розумів необхідність легального працевлаштування та сплати внесків, є запорукою успішної боротьби з нелегальною зайнятістю і тіньовою заробітною платою.
https://gaysin-rda.gov.ua/ua/news/12769-administruvannya-podatkiv-ta-zboriv-do-mistsevikh-byudzhetiv#sigFreeId4857d799ed