З початку року до Гайсинського районного управління поліції надійшло 12 повідомлень про вчинення шахрайських дій. З них по шести - прийнятті рішення, три кримінальних провадження направлено до суду.
Найбільш розповсюдженою серед шахраїв є схема купівлі-продажу товарів на сайтах та інтернет-магазинах. Зазвичай зловмисники реєструється в Інтернет-магазині під вигаданим іменем, вказуючи тимчасові телефонні номери. Після чого виставляють у продаж неіснуючий товар за ціною, нижчою за ринкову. Отримавши кошти чи завдаток, злочинці вимикають телефон.
Нещодавно до управління поліції звернувся місцевий житель з повідомленням про вчинення відносно нього шахрайських дій. Потерпілий розповів, що на сторінці однієї з соціальних мереж побачив оголошення про продаж паливних палет. Зв’язавшись з псевдо-продавцем, домовився з ним про придбання товару. Для отримання товару аферист попросив перерахувати на його банківський рахунок майже 5000 гривень. Після отримання коштів перестав виходити на зв’язок.
Майже на 10 000 гривень збагатіли зловмисники, які ошукали ще одного жителя району. Аферисти зателефонували до потерпілого, коли прочитали його оголошення про продаж деревообробного станка. Під виглядом покупців, дізнались номер його банківської картки аби в подальшому перерахувати кошти за верстат. Вже наступного дня на його мобільний зателефонував незнайомий чоловік та приставився співробітником банківської установи. Незнайомець запевнив чоловіка, що у нього виникли проблеми з карткою та запропонував провести кілька операцій. Згодом потерпілий помітив, що з його картки зникли всі його заощадження.
Зазвичай аби втертися в довіру, в месенджерах аферисти часто називають себе вигаданим ім’ям з прив’язкою до місця розташування неіснуючого товару, наприклад «ОККО Гайсин», що викликає довіру покупця пального.
За всіма фактами поліцією розпочаті кримінальні провадження за ст.190 ККУ (шахрайство).
Так як наш район – аграрний та наразі здійснюється активна закупівля палива, насіння, гербіцидів, добрив, техніки для обробки землі. Особисто звертаюсь до Вас бути обачними, здійснювати закупівлю лише в перевірених постачальників, так як не виключається можливість придбання неякісного товару або втрати коштів.
Поліція вкотре закликає громадян діяти обдумано, та радить:
- здійснюйте покупки лише на перевірених інтернет-ресурсах;
- користуйтеся доставкою з післяоплатою;
- перевіряйте інформацію, яку вам повідомляють незнайомці по телефону;
- в жодному разі не повідомляйте ПІН-код та CVV2 своєї банківської карти, а також логін та пароль для доступу в інтернет-банкінг;
- не розголошуйте свої персональні дані картки, навіть якщо Вас про це просить працівник банку. Самостійно зателефонуйте у відділення або на гарячу лінію банк. Якщо фінансовій установі, дійсно, потрібна якась інформація, повідомте її під час особистої зустрічі в офісі.
Якщо ви стали жертвою шахраїв, негайно повідомте про це у поліцію!
За інформацією начальника Гайсинського РУП
ГУНП у Вінницькій області
полковника поліції Ігоря Соломона