25 березня 2021 року в райдержадміністрації відбулося правове навчання державних службовців з питань декларування. Відкрила правове навчання керівник апарату Гайсиснської райдержадміністрації Алевтина Наконечна.
Головний спеціаліст відділу з питань правового забезпечення управління з питань правового забезпечення та взаємодії з органами місцевого самоврядування апарату райдержадміністрації Юлія Шевчук нагадала державним службовцям, що щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.
Юлія Анатоліївна зазначала, що на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції та сайті райдержадміністрації у розділі «Запобігання проявам корупції» розміщено роз’яснення щодо заповнення декларацій та інша інформація, яка може стати корисною для заповнення та подання декларації (оновлені від 03.02.2021 року). Роз’яснення містять відповіді на найбільш розповсюджені питання щодо заповнення декларацій та фінансового контролю, які надходили до НАЗК.
Крім того, нові роз’яснення враховують останні зміни законодавства (внесені Законами України від 15.12.2020 № 1079-ІХ та від 04.12.2020 № 1074-ІХ) та практику проведення повних перевірок декларацій НАЗК.
Практично всі необхідні дані можна отримати з електронних реєстрів за допомогою кваліфікованого електронного підпису:
1. Державний реєстр речових прав на нерухоме майно – містить інформацію, яку необхідно зазначити у розділах 3 «Об’єкти нерухомості» та 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» декларації;
2. Офіційний електронний портал Держгеокадастру – містить відомості про власників та користувачів земельних ділянок, які потрібно зазначати у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» та 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» декларації;
3. Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – інформація до розділів 8 «Корпоративні права» та 9 «Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї» декларації;
4. Електронний кабінет водія – інформація знадобиться при заповненні розділу 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби»;
5. Електронний кабінет на сайті Державної податкової служби України – містить відомості про доходи;
6. Портал електронних послуг Пенсійного фонду України – містить інформацію про нараховану заробітну плату та пенсію;
7. Укрпатент – інформація щодо зареєстрованих патентів на винаходи, корисних моделей, промислових знаків, яка необхідна для заповнення розділу 10 «Нематеріальні активи».
8. Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України – інформація про номінальну вартість цінних паперів, яка необхідна для заповнення розділу 7 «Цінні папери».
Крім того, 30 грудня 2020 року, набув чинності Закон України № 1079-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції».
Закон, зокрема, відновлює обов’язок суб’єктів декларування подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані протягом 10 днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (105,1 тис. грн у 2020 р. та 113,5 тис. грн у 2021 р.).
Якщо виникають будь-які питання щодо заповнення декларації можна зателефонувати до Контакт-центру Національного агентства +38(044)200–06–94. Консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.
Також можна скористатися пошуком за ключовим словом у базі знань Національного агентства.
Технічна допомога щодо роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: +38(044) 200-06-94 або e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Графік роботи технічної допомоги: понеділок – п’ятниця: з 9.00 до 18.00.
Звертаємо увагу, що за несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність.
За умисне неподання суб’єктом декларування декларації передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (ст. 366-3 КК України, діє з 30.12.2020).
За несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 172-6 КУпАП).
https://gaysin-rda.gov.ua/ua/news/11744-pravove-navchannya-z-pitan-deklaruvannya-derzhavnikh-sluzhbovtsiv-2021#sigFreeIdc2daad3cde