За інформацією Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА в області посіяно 348,7 тис. га озимих зернових з яких 315,4 тис. га пшениці озимої, 31,4 тис. га ячменю і 1,9 тис. га жита. Крім того озимий ріпак займає 43,0 тис. га. Погодні умови в період посіву та початку перезимівлі озимини були переважно сприятливими.
Станом на 06.01.2021 року площа озимих що знаходяться в доброму стані становить 266,4 тис. га (76,4 %). В задовільному перебуває 79,3 тис. га (22,7 %), слабкі і зріджені – 3,0 тис. га (0,9 %).
За даними Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН посіви озимих зернових, висіяних в оптимальні терміни (до 25 вересня) та наприкінці допустимих термінів (до 5 жовтня), знаходяться у фазі кущіння, або на ІІ етапі органогенезу.
Початок перезимівлі характеризувався нестійким температурним режимом, опадами, туманами та вищими за середньобагаторічні температурними показниками.
Інтенсивні опади 13 – 15 січня, що пройшли у вигляді снігу, забезпечили озимим захист від морозів та позитивно впливають на урожай озимих і майбутній посів ярих культур.
Різке похолодання на території області не становить загрози для врожаю озимих культур. Незважаючи на те, що в найближчі кілька днів морози досягатимуть мінус 20 °С, озимі культури не постраждають, оскільки на полях лежить досить надійний сніговий покрив - понад 10 см. Саме завдяки снігу температура на глибині вузла кущіння залишиться в межах мінус 5 - мінус 8°С. Згубною вважається температура нижче -18 градусів Цельсія на рівні розташування вузла кущіння на глибині 2,5-3 см. Однак, короткочасне зниження мінімальної температури ґрунту на глибині залягання вузла кущіння до мінус 1° – мінус 5°С може негативно вплинути на перезимівлю слаборозвинених рослин озимого ячменю та ріпаку.
Враховуючи погодні умови на полях із озимими зерновими культурами постійно проводиться контроль за їх станом, що дасть можливість скласти диференційовану систему ранньовесняного догляду за ними.