За словами голови ОДА, те, що пандемія зробила з медициною Вінниччини, уже в історії. І мова не лише про статистику інфікованих, а про темпи, якими змінюються лікарні області.
«25 березня у Вінницькій області зафіксували перший випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 – захворіла жінка. Це був початок пандемії, який усіх лякав», — зазначив Сергій Борзов.
Голова ОДА повідомив, що у квітні в області було розгорнуто 339 ліжок для лікування пацієнтів з COVID-19, з яких 125 були забезпечені киснем. У серпні з 811 ковідних ліжок майже половина - 423 - забезпечені киснем.
Сьогодні, як зауважив Сергій Борзов, ліжковий фонд для лікування пацієнтів з COVID-19 становить 2479 ліжок, з яких 1694 забезпечені киснем. В підсумку, за 4 місяці перепрофільовано та облаштовано відповідно до вимог - 1668 ліжок.
«Дев’ять місяців коронавірус на Вінниччині. COVID-19 навчив нас більше цінувати життя. Люди – це найдорожче, що у нас є», — зазначив керівник регіону.
Сергій Борзов повідомив, що за інформацією головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, поточні рівні захворюваності і смертності у Вінницькій області — кращі за аналогічні показники великих європейських країн.
Відтак, область демонструє найкращу ситуацію з контролю над поширенням захворюваності на COVID-19 серед регіонів України за комплексом ключових показників - захворюваність, смертність, охоплення тестуванням і відсоток позитивних результатів серед протестованих.
Міністерством охорони здоров’я України було прийнято наказ Про затвердження Зміни до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», за яким розширено перелік осіб, що підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 та додано можливість визначення підтвердженого випадку за результатом швидкого тесту на антиген.
Виконання зазначених рішень дозволять вже у найближчий час збільшити обсяги тестування та посилити контроль над поширенням захворюваності на COVID-19.