Зменши споживання «вільного» цукру. Спробуй не підсолоджувати напої цукром іі медом, знизити до мінімуму споживання солодощів та випічки, солодких напоїв та фруктових соків.
Якщо тобі хочеться солодощів, варто скуштувати:
- свіжі фрукти
- заморожені фрукти
- консервовані фрукти, але обов’язоково в соку, а не в сиропі
- сухофрукти без додавання цукру
Якщо ж все таки купуєш солодке, переконайся, що продукт має низький вміст цукру та споживай невеликими порціями. Також слід уважно ставитися до продуктів з низьким вмістом жиру, оскільки вони часто містять багато цукру. І завжди пам’ятай, що окрім цукру, солодка випічка та цукерки можуть містити шкідливі трансжири.
Саме через «вільний» цукор людина найчастіше набирає вагу. А також порушується обмін речовин, і виникає загроза розвитку діабету та серцево-судинних захворювань. Солодке також є найбільш поширеною причиною карієсу зубів.
Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує, аби ми вживали не більше 6 чайних ложок вільного цукру на день.
А скільки ми споживаємо насправді? Національне дослідження харчування українців 2018-2019 років показало, що кожен третій українець споживає понад 10 чайних ложок цукру на день (близько 50 г/день). А кожен десятий дорослий з’їдає більше 15 чайних ложок різноманітних цукрів. Діти, починаючи з 1 року, в різному віці споживають в середньому від 46 до 67 грамів цукру на день, а це близько 10-16 ложок цукру.
Слідкуй за марафоном здорових звичок #ЗдороваУкраїна і роби разом із нами щодня маленькі кроки для свого здоров'я.