2 грудня під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Наталі Заболотної, в режимі онлайн відбулась селекторна нарада з головами районних державних адміністрацій, міськими головами та головними лікарями центральних районних лікарень (окружних лікарень інтенсивного лікування).
Основне питання стосувалося розгортання ліжок в медзакладах області, а також забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19.
Про загальну ситуацію в області поінформувала директор Департаменту охорони здоров'я та реабілітації ОДА Ольга Задоржна.
«На сьогодні методом ПЛР-тестування в області виявлено 146 нових випадків COVID-19, але це не свідчить про те, що ситуація стабілізується, тож розслаблятись не варто.- підкреслила посадовиця. – На жаль, за останню добу ми втратили 8 пацієнтів - це для нас критична цифра, причому контингент захворілих «молодшає», а також збільшується кількість тих, кому потрібна киснева підтримка. За минулий тиждень маємо значний приріст ліжок: 2358 проти 2132. Так, вдалося розгорнути ще 306 ліжок, 263 з яких забезпечені киснем. Загалом, на сьогодні киснем забезпечені вже 1510 ліжок від загальної кількості. Сьогодні включені до переліку опорних закладів ще 2 лікарні - Тиврівська ЦРЛ та Томашпільська ЦРЛ. Наразі вони готуються до контрактування з НСЗУ».
За словами директора профільного департаменту, на сьогодні в області є лікарні, які на 80-100% забезпечені киснем, зокрема: Бершадська ОЛІЛ – на 100%, Ладижинська міська лікарня – на 88,3%, Вінницька ЦРКЛ – на 78%.
«Загалом, по багатьох лікарнях зростає забезпеченість киснем. Водночас є лікарні, де цей процес йде дуже повільно і забезпеченість ліжок киснем залишається низькою. Ми очікуємо суттєвий приріст захворюваності на COVID – 19 приблизно, тому основне завдання – забезпечити необхідну кількість ліжок для надання стаціонарної допомоги по всіх закладах, в першу чергу, жителям районів. До 25 грудня всі лікарні мають використати надану медичну субвенцію для забезпечення ліжок киснем, адже ця субвенція не є перехідною», - підкреслила Ольга Задорожна.
Під час наради також акцентували увагу на страхуванні медичних працівників у випадку захворювання на COVID-19.
Наталя Заболотна підкреслила, що необхідно стовідсотково охопити страхуванням лікарів. Це особливо важливо для тих медпрацівників, які безпосередньо працюють з хворими на коронавірусну інфекцію та у мобільних бригадах.
Під час наради також акцентували увагу на діяльності мобільних груп ЦПМСД щодо відбору зразків біологічного матеріалу для проведення ПЛР-тестувань.
Нині проводиться моніторинг роботи мобільних бригад.
«Наразі постає питання, чому в окремих районах мобільними бригадами не проводяться забори біоматеріалу при виявленні пневмоній. – підкреслила Ольга Задорожна. – Найгірша ситуація в Бершадському районному центрі первинної медико-санітарної допомоги. Так, за 3 дні діагностовано 40 пневмоній, але жодний випадок не направлено на ПЛР- та ІФА-обстеження. Така ж ситуація в Хмільнику – з 15 пневмоній обстежено 0, в Оратові – 13 пневмоній та жодного обстеження цих пацієнтів».
Учасники наради поінформували про виконання завдань, визначених у відповідних протокольних рішеннях.
Заслухавши інформацію, перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна підкреслила, що вчасна діагностика є вкрай важливою: «Важливо активізувати роботу з відбору зразків, адже на сьогодні є можливість збільшити кількість тестувань. Певною мірою це пов'язано зі збільшенням кількості виявлених випадків COVID-19. У першу чергу, необхідно розуміти, що у кожного пацієнта є коло контактних осіб, які також можуть бути хворими на коронавірусну інфекцію та поширювати її, наражаючи на небезпеку оточуючих».
Підбиваючи підсумки, Наталя Заболотна дала низку доручень за відповідними напрямками роботи, зокрема, у напрямку посилення контролю за дотриманням протиепідемічних заходів.