Пожежі у побуті, на жаль, явище нерідкісне. Через власну недбалість та нехтування елементарними протипожежними правилами, громадяни наражають на небезпеку власне життя та здоров’я, а також свою оселю і майно.
Найстрашніше, що через безвідповідальність однієї людини можуть постраждати інші – члени родини, сусіди або ж співмешканці багатоквартирного будинку. Особливої актуальності ця проблема набуває в осінньо-зимовий період, коли для обігріву помешкань громадяни застосовують пічне опалення, каміни та електричні прилади.
Лише останніми днями до Служби порятунку надійшла низка повідомлень про займання у житловому секторі, часто спричинені порушеннями правил пожежної безпеки і, зокрема, неправильною експлуатацією засобів опалення. Нерідко наслідки таких займань доволі трагічні.
Для прикладу, 20 жовтня у Вінницькій області в с. Чернявка Оратівського району горів приватний житловий будинок. До місця виклику одразу прибули рятувальники. Під час ліквідації пожежі в одній із кімнат помешкання бійцями ДСНС було виявлено 60-річного власника будинку без ознак життя. Вогнем знищено шиферне перекриття будівлі на площі 70 кв.м та домашні речі. Ймовірна причина займання — порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.
Того ж дня до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у приватному житловому будинку міста Верхівцеве Верхньодніпровського району на Дніпропетровщині. Прибувши на місце, вогнеборці встановили, що полум’я повністю охопило будинок. Вогнем знищено конструкції будинку та майно всередині на площі 100 кв.м. Під час гасіння займання всередині помешкання виявлено тіло власниці будинку – жінки, 1947 року народження.
20 жовтня у Львові виникла пожежа на першому поверсі чотирьохквартирного двоповерхового житлового будинку. До місця події негайно виїхали вогнеборці. Прибувши на місце виклику, рятувальники побачили, що з вікон будинку вибивався густий чорний дим. На другому поверсі на балконі було виявлено жінку, яка не могла покинути задимлене помешкання. Також надійшла інформація, що в квартирі де виникла пожежа, може знаходитись власник помешкання – чоловік 1951 року народження. За допомогою рятувальних пристроїв вогнеборці вивели чоловіка та жінку на свіже повітря та передали медикам. Чоловіка з діагнозом отруєння продуктами горіння у важкому стані медики госпіталізували у Львівську обласну клінічну лікарню. Внаслідок пожежі вогнем знищено речі домашнього вжитку в квартирі на першому поверсі на площі 10 кв.м.
А в Житомирській області упродовж доби 19 жовтня рятувальники регіону ліквідували три загоряння в приватних оселях громадян. Два з них – в м. Коростень та Коростенському районі. Там пожежі виникли на горищах житлових будинків навколо димарів. В обох випадках рятувальниками не допущено подальшого поширення полум’я оселями. Ще одна пожежа в приватному житловому будинку виникла 20 жовтня в смт Кам’яний Брід Баранівського району. Трохи більше двох годин рятувальникам знадобилося для її ліквідації. Попередня причина займань в усіх випадках – порушення правил пожежної безпеки при встановленні та експлуатації пічного опалення.
Зважаючи на таку статистику, надзвичайники здійснюють профілактичні заходи у житловому секторі, адже це є важливим та необхідним кроком у боротьбі з пожежами в побуті.
Так, 20 жовтня, рятувальники м. Чернівці провели рейд у житловому секторі обласного центру. Вогнеборці розповіли місцевим мешканцям, чому важливо берегти свою оселю від пожеж, та яких правил варто дотримуватись, щоб не допустити загоряння. Надзвичайники навчили громадян, як безпечно користуватися електро- та газоприладами в домі, закликали бути обережними у поводженні з відкритим вогнем. Своїм співрозмовникам вогнеборці вручили пам’ятки з вказаними правилами безпеки, які не варто ніколи ігнорувати.
На Донеччині 20 жовтня лиманські рятувальники здійснили профілактичний захід у мікрорайоні “Північний” міста Лиман. Працівники Служби порятунку під час бесіди з місцевими жителями, в першу чергу, звернули увагу на дотриманні правил безпеки під час використання електричних та газових приладів. Зокрема, рятувальники порадили громадянам уникати перевантаження електромережі та не використовувати саморобні або несправні побутові електрообігрівачі. Слід купувати лише сертифіковані вироби та чітко дотримуватися правил їх експлуатації. Крім того, під час бесід було розглянуто питання безпечного поводження з відкритим вогнем.
Щоб запобігти пожежам у побуті, 20 жовтня фахівці ДСНС у Волинській області провели профілактичне протипожежне відпрацювання у житловому секторі смт Головне Любомльського району. Рятувальники особливу увагу звернули на дотримання правил пожежної безпеки в осінньо-зимовий період, а саме нагадали вимоги безпеки під час експлуатації електронагрівальних приладів та пічного опалення у період низьких температур. Крім того, розповіли про першочергові дії при виникненні пожежі та інших надзвичайних ситуаціях, а також наголосили на безпеці дітей.
Шановні громадяни! Аби уникнути трагедії, спричиненої пожежею в оселі, будьте вкрай обережними, дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань, а саме:
-
не паліть у ліжку;
-
слідкуйте за станом та справністю електромережі;
-
у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски тощо;
-
не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
-
намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
-
використовуйте пічне опалення та прилади для обігріву, дотримуючись правил пожежної безпеки.
При виникненні пожежі чи надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером «101»!