Задля збереження проєкту реконструкції аеродрому в міжнародному аеропорту «Вінниця» серед заходів Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року, Сергій Борзов звернувся з офіційним листом до Міністра інфраструктури України Владислава Криклія, зазначивши:
«Місто Вінниця та аеропорт «Вінниця» розташовані на напрямі європейських маршрутів Е50 (М12), який перетинає Україну від Заходу до Сходу, та Е583 (М21 та з’єднує північний кордон України з Білоруссю а південний – з Молдовою. Також Е583 забезпечує швидке сполучення Вінниці з євромаршрутом Е40 (проходить через міста Львів-Житомир-Київ-Полтава-Харків). Стратегічний потенціал для Вінниці також відіграватиме проект Мінінфраструктури GO Нighway – будівництво швидкісного автобану, який пройде через Вінницю та з’єднає Одеські й польські порти відповідно на Чорному та Балтійському морях».
Зручне розташування аеропорту «Вінниця» на перетині автомобільних та залізничних шляхів, а також відсутність інших сертифікованих регіональних аеропортів України зі статусом міжнародного в радіусі 200 км від Вінницького аеропорту – запорука ефективного використання Аеропортом цієї зони обслуговування, яка розрахована на рівні 6,1млн чол., у тому числі 5,9 млн чол. в Україні та 0,15 млн чол. в північних районах Молдови.
В листі також зазначається, що аеродром «Вінниця» є власністю Міністерства оборони України та належить до категорії аеродромів спільного використання. Він слугує базою для військової бригади транспортної авіації Командування Повітряних Сил Збройних Сил України та використовується комунальним підприємством «Аеропорт Вінниця» для обслуговування комерційних рейсів.
«Враховуючи стратегічне значення аеропорту «Вінниця» як авіаційного транспортного вузла, що забезпечує обороноздатність країни, було розроблено проєкти реконструкції аеродрому та аеровокзалу сукупною вартістю близько 1,415 млрд грн. Реконструкції аеродрому включено до Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року. Сума на реалізацію програми для КП «Аеропорт Вінниця» – 1 013 540 тис. грн.», - зазначив у зверненні голова Вінницької ОДА.
Окрім того, Міністерством фінансів України та Державним агентством інфраструктурних проектів розроблено та затверджено план фінансування Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року з передбаченим фінансуванням програми для КП «Аеропорт Вінниця».
Відтак, вже розроблена та затверджена головою Вінницької ОДА проєктно-кошторисна документація та отриманий позитивний Експертний звіт щодо розгляду проєктної документації від 26.06.2019 р.
На підставі цих документів та погодженого плану фінансування проекту на 2019 рік у Єдиній системі електронних публічних закупівель Prozorro проведено відкритий міжнародний тендер для реалізації проєкту «Реконструкція аеродрому КП «Аеропорт Вінниця» на території Гавришівської сільської ради Вінницького району, Вінницької області» та визначено переможця тендеру за результатами електронного аукціону.
Сергій Борзов, у якості аргументу наводить той факт, що проєкт було презентовано головою облдержадміністрації в рамках Міжнародного інвестиційного форуму «RE: THINK. InvestinUkraine» в м. Маріуполь 29 листопада 2019 року за участю Президента України Володимира Зеленського, а також запропоновано до загальнодержавного переліку «Магнітів України». Інформаційно-презентаційні матеріали проєкту передані представникам Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Європейського інвестиційного банку та Світового Банку в Україні. Здійснено презентацію проєкту представникам Посольств Данії та Франції в Україні.
Проєктну пропозицію реконструкції міжнародного аеропорту «Вінниця» рекомендовано Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України включити до Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проектів на 2020-2023 роки та Переліку пріоритетних проєктів, які можуть реалізуватись в Україні на умовах ДПП.
Також даний проєкт увійшов до Інвестиційного Атласу України, розробленого UkraineInvest та Міністерством інфраструктури України, як один із перспективних інфраструктурних проєктів.
«З метою недопущення перешкод та обмежень для розвитку авіаційних сполучень в міжнародному аеропорту «Вінниця» та для забезпечення якісної і своєчасної реалізації партнерських проєктів Міноборони України та NATO із використанням бази Командування Повітряних Сил Збройних Сил України на аеродромі «Вінниця» (Гавришівка), обласна державна адміністрація просить зберегти проект «Реконструкція аеродрому КП «Аеропорт Вінниця» в завданні Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року»,- підсумовує Сергій Борзов.