22 липня 2020 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 632 „Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”.
Тепер при визначенні середньомісячного доходу сім’ї для призначення соціальних допомог, загальну суму сукупного доходу осіб за визначений законодавством період необхідно поділити на 6. А щоб вирахувати середньомісячний сукупний дохід одного члена сім’ї, треба середньомісячний сукупний дохід сім’ї поділити на кількість членів сім’ї.
До середньомісячного сукупного доходу сім’ї відтепер враховуються такі виплати: заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб; грошове забезпечення військовослужбовців; пенсія, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці; стипендія; соціальні виплати, які призначаються управлінням соціального захисту населення, у тому числі житлова субсидія та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу; допомога по безробіттю; грошові перекази, отримані із-за кордону; інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і Пенсійного фонду України, а також доходи, які задекларовано особою. Також враховуються доходи від реалізації молока та молочної сировини, а також продукції тваринництва у розмірі 30 відсотків нарахованих сум.
Не враховуватимуть таких доходів: частина допомоги при народженні дитини, виплата якої проводиться одноразово; частина допомоги при усиновленні дитини, виплата якої проводиться одноразово; одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”; державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях; допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; компенсація послуги “муніципальна няня”, що виплачується отримувачу такої послуги; аліменти та інші.
До середньомісячного сукупного доходу не включається державна соціальна допомога, для призначення якої обчислюється сукупний дохід.
Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений у таких розмірах мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи:
одного розміру мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку першої групи;
двох розмірів мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку другої групи;
трьох розмірів мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку третьої групи.
При цьому для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування і є платниками єдиного податку першої — третьої груп, не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від провадження підприємницької діяльності, інформацію про які подано ДПС на запит органу соціального захисту населення. Система оподаткування та групи платників єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначаються станом на останній місяць періоду, за який враховуються доходи.
Доходи, отримані в іноземній валюті, перераховуються в національну валюту за офіційним курсом, встановленим Національним банком на останній день періоду, за який враховуються доходи.
З 1 липня державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та допомогу на дітей одиноким матерям, особам, у яких закінчився строк таких виплат у березні-червні 2020 року, призначатимуть і виплачуватимуть лише після подання нової заяви з необхідними документами. Їх також можна надіслати поштою або он-лайн. Якщо громадянин звернувся у липні-серпня цього року, допомогу буде призначено з липня.
У разі виникнення питань, щодо призначення соціальних допомог телефонуйте за тел. 2-23-52.
Заступник начальника управління,
начальник відділу адресних грошових
допомог та компенсаційних виплат
управління соціальної та
молодіжної політики Марина ВНУЧЕНКО