У зв'язку зі значним підвищенням температури повітря та з метою попередження нещасних випадків на виробництві, зокрема сонячних і теплових ударів, звертаємось до Вас щодо вжиття дієвих заходів по забезпеченню дотримання працівниками вимог безпеки на робочих місцях, здійсненню постійного та належного контролю за дотриманням працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці, промислової та пожежної безпеки.
Внаслідок підвищення температури повітря зростає імовірність виникнення аварій при використанні, виготовленні, переробці, зберіганні або транспортуванні небезпечних речовин, особливо вибухопожежонебезпечних та легкозаймистих.
З метою недопущення випадків травматизму та виникнення аварій пропонуємо:
- Забезпечити здійснення постійного контролю за дотриманнями працівниками вимог охорони праці, пожежної безпеки, а також трудової та виробничої дисципліни.
- Не допускати до виконання робіт працівників, які не пройшли в установленому порядку медичних оглядів, навчання, інструктажів і перевірки знань з питань охорони праці, пожежної безпеки та безпеки руху.
- Забезпечити ефективну та безперебійну роботу систем вентиляції та кондиціювання повітря на робочих місцях.
- Максимально обмежити виконання робіт працівниками на відкритому повітрі, а також тих робіт, які пов'язані з переміщенням між віддаленими виробничими об'єктами тощо.
- Обладнати місця відпочинку працівників, що виконують роботи на відкритому повітрі, забезпечивши їх необхідною кількістю питної води та медичними засобами щодо надання допомоги від сонячного і теплового удару.
- Не допускати випуск на лінію транспортних засобів, які знаходяться в технічно несправному стані, а також водії яких не пройшли в установленому порядку передрейсових медичних оглядів тощо.
- При використанні, виготовленні, переробці, зберіганні або транспортуванні небезпечних речовин вживати всіх можливих заходів спрямованих на недопущення виникнення небезпечних ситуацій і аварій.
- З метою профілактики перегрівання організму (гіпертермії) необхідно організувати раціональний режим праці. При роботах на відкритих місцевостях і температурі повітря 35˚С і вище, тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15-20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10-12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях. При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб, які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання не повинна перевищувати 4-5 годин і 1,5-2 години для осіб без спеціального одягу.
- В охолоджуючих приміщеннях, для уникнення негативного впливу на організм великого перепаду температур, необхідно підтримувати температуру повітря на рівні 24-25˚С.
- Робота при температурі повітря більше 37˚С за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі, по можливості слід переглянути розпорядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.
- Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг з натуральних тканин. В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб, які відповідно до проведених медоглядів не мають проблем із здоров’ям. З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю +10-15˚С.