АТ «Вінницягаз» нагадує: перевірка димових та вентиляційних каналів – запорука збереження вашого життя та здоров’я!
В період опалювального сезону особливу увагу необхідно приділити наявності тяги в димових та вентиляційних каналах (ДВК).
Від їх правильної роботи залежить безпека та здоров'я споживачів, адже найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме порушення тяги при експлуатації газових приладів.
При несправних ДВК шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Тож димові та вентиляційні канали повсякчас мають бути цілими та справними.
Отруєння чадним газом – річ дуже небезпечна. Він не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути.
Найбільш поширений симптом при отруєнні чадним газом – головний біль. Можливі запаморочення та втома, утруднене дихання, задишка, сухий кашель, нудота та блювота.
Більш серйозні симптоми – втрата рівноваги, зору, порушення пам’яті або ж втрата свідомості.
Аби уникнути отруєння чадним газом:⠀
- провітрюйте приміщення, де встановлені газові прилади;
- слідкуйте, щоб в димоходах і вентиляційних каналах не було засмічень. У разі необхідності їх необхідно прочищати та ремонтувати, перевіряти щільність і відокремленість, справність оголовків і наявність нормальної тяги;
- регулярно оглядайте димоходи і вентиляційні канали та очищайте їх від криги;
- не використовуйте газові колонки та опалювальні котли за відсутності тяги в димоході, а також під час сильного поривчастого вітру, туману, дощу, снігу;
- не перевіряйте тягу у вентиляційних каналах запаленим сірником;
- не залишайте без нагляду працюючі газові прилади;
- не встановлюйте витяжки у вентиляційні канали за наявності газових котлів (щоб уникнути утворення оберненої тяги з потраплянням чадного газу в приміщення);
- не користуйтесь несправними газовими приладами;
- не використовуйте для сну кухні та приміщення, де встановленні газові прилади;
- не обігрівайте домівку за допомогою газової плити, не сушіть білизну над плитою;
- не переміщайте, не встановлюйте та не ремонтуйте газові прилади самовільно;
- відчувши запах газу, закрийте газові крани і провітріть приміщення, не запалюйте вогонь, не вмикайте і не вимикайте електроосвітлення і електроапаратуру. Викличте аварійну службу за телефоном 104!
Визначити концентрацію чадного газу в приміщенні неможливо без спеціальних приладів. Тому, якщо запідозрили небезпеку – терміново телефонуйте «104».
Будьте уважними та не нехтуйте безпекою свого життя та здоров’я!