З метою належного відзначення у 2022 році Дня пам’яті та примирення 8 травня і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня просимо забезпечити організацію та проведення у регіонах держави відповідних тематичних заходів із дотриманням вимог законодавства та обмежень воєнного стану.
Пропонуємо забезпечити проведення передусім інформаційних заходів, спрямованих на поширення об’єктивних історичних даних про причини та події Другої світової війни, внесок Українського народу у перемогу над нацизмом, геополітичні наслідки й уроки війни для сьогодення в контексті триваючого повномасштабного вторгнення путінської Росії в Україну, загострення у зв’язку з цим воєнно-політичної ситуації на планеті та постання перед цивілізованим світом нових реальних небезпек і загроз. Також необхідно скерувати інформаційну політику на протидію спробам РФ «привласнити» перемогу над нацизмом і вже сьогодні спотворити її, трансформувавши у «перемогу» над людською цивілізацією.
Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років українців та представників інших національностей, які проживали на нашій землі. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому для нас головне – мир. І ми категорично проти намагань РФ привласнити перемогу над нацизмом. Це спільна перемога десятків країн і народів.
Очевидними є паралелі між подіями Другої світової війни і російсько- української війни початку ХХІ століття. Зараз, як і в роки Другої світової війни, українці воюють з жорстоким і цинічним агресором.
Упродовж 8-9 травня вважаємо також за можливе з урахуванням поточної воєнної ситуації та стану громадської думки проведення лаконічних, без участі офіційних осіб, церемоній покладання від органів влади вінків до пам’ятників загиблим воїнам.
Прохання забезпечити встановлення (вивішування) у ці дні Державного Прапора України на будівлях органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій. Емблемою відзначення залишається стилізована квітка маку з написом: 1939 – 1945.