Сьогодні Кабмін ухвалив постанову про деякі питання оплати праці медичним працівникам закладів охорони здоров’я. Про це зазначив Голова ОДА Сергій Борзов. «Це те, що обіцяв Володимир Зеленський медикам у день їхнього професійного свята»,- підкреслив очільник облдержадміністрації.
А саме:
- Заробітну плату медичним працівникам закладу охорони здоров’я за повністю виконану місячну (годинну) норму праці на рівні не меншому, ніж 20 тис грн для лікарів та 13,5 тис грн для середнього медичного персоналу;
- Для лікарів первинної ланки такий рівень мінімальної заробітної плати у разі, якщо сімейного лікаря обрали не менше ніж 70% пацієнтів від оптимального обсягу практики первинної медичної допомоги;
- У разі неповного робочого дня вимога до мінімального рівня оплати праці застосовується пропорційно до відпрацьованого часу.
Щодо медичної галузі у 2022 році, Сергій Борзов зауважив наступне.
Медики «екстренки» отримають додатково 245 автомобілів з підвищеною прохідністю завдяки економії на попередніх закупівлях. Про це повідомив народний депутат Михайло Радуцький, який очолює Комітет з охорони здоров’я у Верховній Раді.
Остання велика закупівля завершує масштабну програму оновлення транспорту екстреної медичної допомоги. Загалом за два роки держава закупила 1283 машини «швидкої» - майже повністю оновили автопарк.
Державні інвестиції у розвиток центрів екстреної медичної допомоги планується продовжити. У межах програми Президента «Велике будівництво» запланована реконструкція 48 обласних лікарень (одна доросла та одна дитяча у кожному регіоні), до складу яких входять центри екстреної медичної допомоги.
« На Вінниччині це обласна лікарня імені Миколи Пирогова та обласна дитяча лікарня»,- акцентував очільник оласті.
Також буде продовжена діджиталізація роботи центрів екстреної медичної допомоги – ведення обліку пацієнтів відбуватиметься в електронній формі.
Повністю реформування «екстренки» за планами має завершитися у 2023 році.
Цього тижня затвердили фінансові плани для 22 обласних лікарень.
Погодження лікарням і перерозподіл залишок коштів 2021 року, які надійшли в обласні лікарні від держави – з Національної служби здоров’я України.
А це майже 85 млн грн:
КНП «Територіальне медичне об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Вінницької обласної ради» - 52 млн грн.
Основна частина на оплату праці - 38 млн. грн. (заробітна плата працівникам екстреної медичної допомоги, в т.ч. доплата працівникам екстреної медичної допомоги, які безпосередньо зайняті на роботі з ліквідацією гострої респіраторної хвороби COVID-19);
КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради» - 8,9 млн грн:
3,8 млн грн - на виплату заробітної плати (аванс) працівникам з нарахуванням;
3,44 млн грн – придбання ендоскопічного обладнання;
КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О. І. Ющенка Вінницької обласної ради» - 13,3 млн грн:
5,5 млн грн на виплату заробітної плати (аванс) з нарахуванням;
Придбання рентген-апарату для флюроскопії та рентгенографії 3,75 млн грн;
На придбання комп’ютерів та багатофункціональних пристроїв - 1 млн грн;
Придбання дизельного генератора – 770 тис. грн;
Капітальний ремонт інших об’єктів та розроблення ПКД – 2,1 млн грн.
КНП «Липовецька обласна лікарня відновного лікування дітей з органічним ураженням центральної нервової системи, порушенням психіки і опорно-рухового апарату Вінницької обласної ради» - 2,17 млн грн:
Виплата заробітної плати (аванс) з нарахуваннями – 1,6 млн грн;
367 тис. грн на придбання обладнання.
КНП «Хмільницька обласна лікарня відновного лікування Вінницької обласної Ради» - 2,4 млн грн:
Придбання інвентаря, обладнання та матеріалів - 480,0 тис.грн.;
Розрахунки за продукти харчування - 900,0 тис.грн.;
Розрахунки за послуги - 480,0 тис.грн.;
Розрахунки за комунальні послуги та енергоносії - 546,6 тис.грн.
КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної ради» на виплату заробітної плати (авансу) з нарахуваннями – 2,43 млн грн.
КНП «Вінницький обласний центр служби крові Вінницької обласної Ради» 848,200 тис. грн. на медикаменти та перев'язувальні матеріали, продукти харчування, оплата послуг (крім комунальних).
КНП «Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр Вінницької обласної ради»:
Виплата заробітної плати (аванс) з нарахуваннями - 2,44 млн грн;
Придбання медикаментів – 200 тис грн;
Придбання продуктів харчування – 100 тис. грн;
Оплата послуг (крім комунальних) – 80 тис. грн.