29 вересня виповнюється 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення — майже 34 тисячі київських євреїв.
Маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя близько 100 тисяч людей — євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.
Бабин Яр — це всесвітньо відоме місце трагедії, що стало символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Тут в роки фашистської окупації України було розстріляно понад 100 тисяч мирних радянських громадян, військовополонених, підпільників, партизанів, заручників, членів ОУН, психічнохворих та ін.
Фашистські карателі знищували тут за національною належністю євреїв і ромів — жінок, стариків і дітей, за ідеологічною — комуністів і комсомольців, а також тих, хто чимось не догодив владі «вищої раси».
Нехай наша спільна пам'ять про безвинно загиблих жертв терору, стане запорукою того, щоб ніколи не повторились подібні трагедії.
Вічна та світла пам’ять загиблим!