«9 червня, відкрили новий реперфузійний центр на базі Могилів-Подільської окружної лікарні та ввели в експлуатацію ангіограф – унікальне обладнання для проведення операцій на серці. Ангіограф закуплений ще у 2018 році, але лише за втручання Сергій Борзов - голова Вінницької ОДА, роботи з його монтажу були відновлені»- написали на сторінці Вінницька обласна державна адміністрація.
Новостворений реперфузійний центр став 49-тим центром регіональної реперфузійної мережі, розвиток якої впродовж останніх двох років є одним з пріоритетних напрямків Кабінету Міністрів України та МОЗ України. Центр відкрито в рамках урядової програми, що зокрема передбачає забезпечення центрів ангіографами - сучасним і надзвичайно точним обладнанням, за допомогою якого лікарі визначають, де саме є непрохідність судин.
Голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов зауважив:
«Дуже важливо, що на відстані 120 км від Вінниці відкрився сучасний кардіоцентр – в м. Могилів-Подільський. У Вінницькій області, як і в цілому по Україні, на першому місці по захворюванням – інсульти, на другому – серцево-судинні хвороби і на третьому – онкологія. За такої сумної статистики серцево-судинних захворювань, дуже важливо, що в регіонах відкриваються такі центри. Цей ангіограф був придбаний багато років тому. На нього витратили 23 млн грн. Держава дала 19 млн грн., решту – місцева влада. Але ж він простоював, не працював для людей. А що таке державна політика в сфері медицини? Це адміністрування. Тому було прийнято рішення – відкрити сучасний кардіоцентр в м. Могилів-Подільський. І завдяки всім нашим спільним зусиллям це відбулося. Хочу окремо подякувати Василю Васильовичу Лазоришинцю – директору Національного інституту серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова, Академіку НАМН України, доктору медичних наук, професору, заслуженому лікареві України. Без нього цієї події б не відбулося. Дякую за навчання наших спеціалістів під час стажування в інституті Амосова».
Своєю чергою, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова Василь Лазоришинець зазначив, що ефективне функціонування мережі реперфузійних центрів залежить не лише від наявності ангіографів. Це, насамперед, налагоджена та чітка робота усіх ланок – екстреної медичної допомоги, реперфузійних центрів і кардіологічних відділень, які забезпечуватимуть післяопераційну реабілітацію пацієнтів.
«Відкриття Центру для регіону – це величезна подія, – підкреслив Василь Лазоришинець. – Вона загальноукраїнського значення, адже, якщо на початку 90-х років в Україні було всього два таких кардіоцентри – це інститут Амосова і Львівський обласний кардіологічний центр, то зараз є 48. Ваш центр буде 49-тим кардіохірургічним і реперфузійним центром в Україні. Що це означає? Діяльність спеціалістів Центру покликана запобігти інфаркту, а якщо такий відбувся, протягом 90-120 хвилин реперфузувати коронарну артерію, тобто відкрити її та відновити кровотік по артерії. Звісно, по нашим дорогам, навіть 140 чи 120 км, цей час доїзду так чи інакше буде втрачатися».
Василь Лазоришинець наголосив, що відкриття таких центрів – це наближення та пришвидшення доступу до медичної допомоги.