Про це сьогодні говорили на спільній нараді за участі Голови ОДА Сергія Борзова та керівників правоохоронних органів та органів державного нагляду (контролю) області.
За переконанням Сергія Борзова робота правоохоронців має бути ефективною. Викриття кримінальних правопорушень у галузі охорони навколишнього природного середовища потребує злагоджених дій спільно із органами державного нагляду (контролю).
Щодо результатів, які є сьогодні - розпочато 41 кримінальне провадження.
Переважно, це незаконна порубка лісу – 23, самовільне зайняття земельної ділянки – 8 та порушення правил охорони або використання надр – 7.
Погіршення стану лісів в Україні є однією з найбільших екологічних проблем. Окрім того, що Україна є чи не найбільшим експортером деревини в Європі, у зелених зонах регулярно працюють браконьєри. Вирубування лісів та недосконале управління лісогосподарською діяльністю призводять до катастрофічного зменшення площі лісів.
Як наслідок: змінюється екосистема та здійснюється негативний вплив на клімат. Після суцільних або непродуманих рубок схили втрачають здатність затримувати вологу, відповідно, погіршується якість ґрунту та родючість.
«Цю проблему створюють штучно. Заради власної наживи. – наголосив Сергій Борзов, – Об’єми незаконних рубок немалі - цьому сприяє тіньовий бізнес. Людина давно живе не «в природі», а мешкає в середовищі. Ми повинні подбати про захист довкілля від забруднення, надмірної експлуатації та шкідливого впливу своєї життєдіяльності. А не навпаки».
Яким чином змінити ситуацію, давали пропозиції та інформували присутні нараді керівники головного управління Національної поліції, Державної екологічної інспекції, головного управління Держгеокадастру, Державного агентства рибного господарства, сектору Державного агентства водних ресурсів України у Вінницькій області, Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства та Басейнового управління водними ресурсами річки Південний Буг.