Щороку 3 грудня в Україні відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю, який був встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року. Насправді, цей день не є святом, а покликаний привернути увагу суспільства до проблем людей з особливими потребами, до захисту їхніх прав, гідності та благополуччя.
В сучасних умовах соціально-економічного та політичного розвитку особливо гостро стоїть питання регулювання та захисту праці осіб з інвалідністю.
Для нашої держави проблема соціального захисту осіб з інвалідністю з кожним роком набуває особливого значення в зв’язку із зростанням частки цієї категорії громадян в загальній структурі населення.
І в нас в районі теж стало традицією на початку грудня відзначати Міжнародний день людей з особливими потребами, вшановувати цю категорію громадян району та підводити підсумки проведеної протягом року роботи, спрямованої на розв’язання проблем людей з інвалідністю і здійснення заходів щодо покращення їх матеріально-побутових умов життя.
У зв’язку з „пандемією”, щоб не наражати людей на небезпеку, відзначення заходу проводиться в онлайн-форматі. Голова районної державної адміністрації Людмила Головашич з начальником управління соціального захисту населення Сергієм Семирунчиком відвідали осіб з обмеженими фізичними можливостями, Гуменюк Валентину Андріївну, Ледовську Олександру Василівну, та вручили грошові подарунки та квіти. Побажали всім довгих років життя, витримки, мужності, оптимізму та віри в себе, добра і тепла в душах, а також щастя, затишку і достатку у їхніх оселях.
Нажаль, як і в країні, так і в нас в районі кількість осіб з інвалідністю щорічно зростає. Зараз в районі проживає понад 4 тис. осіб з інвалідністю різних категорій. Серед них: 138 осіб з інвалідністю внаслідок війни; понад 3200 осіб з інвалідністю загального захворювання; більш як 480 осіб з інвалідністю дитинства; понад 165 осіб з інвалідністю трудового каліцтва та профзахворювань та 219 дітей з інвалідністю. Всі ці люди потребують до себе особливої уваги, а в цей непростий час вони взагалі потребують постійного захисту та підтримки з боку держави та суспільства.
Саме на таких принципах здійснюється робота в районі стосовно цієї категорії населення.
Таким чином, з початку року оздоровлено у Центрах реабілітації для дітей з інвалідністю за 3-х сторонніми договорами (управління-дитина з інвалідністю-центр реабілітації) 11 дітей з інвалідністю, на що використані кошти у сумі 197,8 тис. гривень. Крім цього, ще 7 дітей з інвалідністю оздоровлено у Вінницькому центрі соціальної реабілітації дітей з інвалідністю „Промінь”.
Видано 325 одиниць засобів реабілітації на суму 1 246,3 тис. гривень,а саме, кріслами–колісними забезпечені 18 осіб з інвалідністю, протезно-ортопедичними виробами забезпечено 56 осіб з інвалідністю, засобами реабілітації 32 особи з інвалідністю та інше. Забезпечення засобами реабілітації здійснюється за 2-х сторонніми та 3-х сторонніми договорами, що дає можливість найбільш якісно підібрати той чи інший виріб. Передбачено виплату компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.
Районна державна адміністрація та районна рада в тісній співпраці з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями приділяють особливу увагу питанням соціального захисту людей з обмеженими можливостями, забезпечення успішного інтегрування людей з особливими потребами в суспільство на забезпечення реалізації їх прав на освіту, на працевлаштування, на медико-соціальну реабілітацію, на медичне, соціально-побутове та транспортне обслуговування, на забезпечення безперешкодного доступу до об'єктів соціальної інфраструктури.
Значну робота в напрямку соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян, серед яких більшість є особи з обмеженими можливостями проводиться комунальною установою «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Гайсинського району Вінницької області», де на обліку перебуває близько 900 осіб, яким з початку року надано понад 143,0 тис. соціально-побутових заходів.
Відзначення Міжнародного дня людей з особливими потребами – це добра нагода звірити, що вже зроблено і що треба зробити для формування гідних умов життя людей з інвалідністю, щоб ніхто не почувався забутим чи залишеним наодинці зі своїми проблемами. Наше завдання полягає в тому – щоб ті кроки, які зроблені в цьому напрямку, мали динамічне продовження.
https://gaysin-rda.gov.ua/en/news-and-announcements/10960-3-grudnya-mizhnarodnij-den-lyudej-z-invalidnistyu#sigFreeIdad3e186d31