Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Кожну четверту суботу листопада Україна поминає жертв Голодомору. Цей голодомор «неопалима купина» — кущ, який ніколи не перестає горіти, рана, що ніколи не загоюється.
З кожною жалобною річницею ця рана відновлюється й з’являються нові й нові документальні спогади свідків тих жорстоких подій, народжуються прозові й віршовані твори, які передають ті жахіття. З їхніх сторінок 7 мільйонів українських душ кличуть до кожного з нас.
Вшановуючи пам’ять жертв голодомору українського народу в читальній залі Гайсинської центральної бібліотеки представлена виставка-подія «Ті чорні дні Голодомору».
Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Народ України пам’ятає сторінки того життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому наші нащадки, особливо молодь, мають знати про ті лихоліття. А ми, Українці, будемо робити усе можливе, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.