На Вінниччині відбувся семінар «Ефективність функціонування Рад з питань ВПО»

Учасники семінару обговорювали поточні проблеми переселенців, ділилися найкращими практиками співпраці та шукали шляхи покращення роботи рад, щоб вони могли ще ефективніше реагувати на потреби ВПО.

Варто зазначити, що Ради ВПО є важливою складовою процесу інтеграції внутрішньо переміщених осіб. Створені з ініціативи самих переселенців, ці ради сприяють розробці програм підтримки для тих, хто цього потребує найбільше.

У заході взяв участь заступник Начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTО) Андрій Кавунець.

Посадовець наголосив, що допомога внутрішньо переміщеним особам, які після переїзду залишилися, зокрема на Вінниччині, є одним із пріоритетів держави та обласної військової адміністрації: «Ми розуміємо, що більшість переселенців будуть проживати в області. Тому маємо допомогти ВПО повноцінно інтегруватися в громаду».

Зокрема, Ради ВПО приділяють особливу увагу інтеграції переселенців у громади, адже кількість прибулих значна, а спектр їхніх проблем досить широкий. Завдяки ефективній роботі цих рад, переселенці мають можливість вирішувати свої питання на місцевому рівні та брати участь у процесах ухвалення рішень.

Директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА Світлана Ярмоленко зауважила, що саме завдяки роботі Рад ВПО стає можливим детальніше виявляти й розв'язувати питання, з якими стикаються переселенці на нових місцях проживання: «Важливо, щоб потреби та виклики внутрішньо переміщених осіб були чітко зрозумілими й регулярно обговорювалися під час зустрічей рад».

Семінар надав учасникам новий поштовх для дій і став важливим кроком на шляху до покращення роботи Рад ВПО, які, незважаючи на всі виклики, продовжують активно підтримувати переселенців, сприяючи створенню єдиного, згуртованого суспільства на Вінниччині.

Гайсинська районна державна адміністрація

Архів новин

Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5