Звіт начальника управління освіти, фізичної культури та спорту районної державної адміністрації Валентини Миколаївни Шрамко на спільному засіданні колегії районної державної адміністрації та ради розвитку Гайсинського району.
Галузь освіти Гайсинщини протягом останніх років має стабільний розвиток. Тут працюють 1578 освітян, 877 з яких педагогічні працівники.
У закладах освіти навчається та виховується: 1752 дитини у садках (1167 місто) і 5250 у школах (3017 місто). Невисокими темпами, але постійно кількість дітей у районі зростає.
Сьогодні у нас освітянська галузь є конкурентною. Заповнені всі робочі місця. Професія вчителя є престижною. У районі відсутні затримки у виплаті заробітної плати. Забезпечується підвищення соціальних стандартів для педагогів.
Освітяни завжди залишаються у пріоритеті влади району. Окрім того, що повністю проводиться оплата заробітної плати, енергоносіїв - щорічно десятки мільйонів гривень виділяються з бюджету району на оплату послуг, харчування учнів, підвіз школярів та педагогів, оздоровлення дітей і звичайно на розвиток матеріально-технічної бази.
З року в рік збільшується фінансування галузі. Воно складається з державної субвенції, яка йде виключно на заробітну плату педагогів та решта - з коштів районного бюджету. Саме з районного бюджету у 2015 році було виділено 35 млн. гривень, а вже у 2018 - 75 млн. гривень. Протягом звітного періоду не було закрито жодного закладу. Тому з району щороку іде дофінансування заробітної плати педагогічних працівників також. Власний ресурс району є потужнім джерелом підтримки та розвитку галузі.
Підвищена увага до дошкільної освіти на Гайсинщині. Щороку збільшується на 1-3 млн. кількість виділених коштів на дошкілля.
У 2015 році голова адміністрації, побувавши у Бондурівській школі, неодмінно пообіцяв знайти кошти на капітальний ремонт і відкриття дошкільнго підрозділу там. І вже 1 вересня 2016 року було відкрито НВК: школу-сад с. Бондурі.
Також з ініціативи голови відремонтовано і відкрито додаткову групу у закладі дошкільної освіти села Михайлівки.
Сьогодні влада прагне забезпечити дошкільну освіту у селі таку як у місті, обласному центрі, столиці. Тому що всі діти однакові і мають право на рівні умови і доступ до освіти.
Аналізуючи матеріальну базу садків – можна сказати, що вона постійно зміцнюється. За два останні роки оновлено більшість меблів та дитячих осередків у закладах дошкільної освіти району.
2017 за ініціативи влади на Гайсинщині був проголошений роком освіти. Близько 40 млн. гривень було виділено з районного, обласного, місцевих та державного бюджетів. Таких коштів не бачили освітяни за попередні роки разом узяті.
За звітний період придбали за кошти з районного бюджету два шкільних автобуси (це більше трьох мільйонів гривень).
Оновлено всі комп’ютерні класи в школах району на суму 2,5 млн. гривень. Обладнали клас математики у школі № 4 (200 тис.грн.) та кабінет інформатики в НВК: школі-гімназії м. Гайсина (178 тис. грн.).
Близько 700 тис. грн. витрачено на придбання оргтехніки, комп’ютерної, мультимедійної техніки, телевізорів.
На пів мільйона гривень було закуплено кухонного інвентарю, меблів, холодильників, плит, духових шаф для закладів загальної середньої освіти.
Утеплили приміщення навчального корпусу школи села Губник. Провели ремонт санвузла в НВК: школі-ліцеї м. Гайсина.
На умовах співфінансування (за участі навчальних закладів у різоманітних конкурсах проектів) здійснено утеплення фасаду школи села Зятковець. Проведено ремонти в школах та садках, придбано техніку.
Майже на 700 тис. грн. встановлено ігрових та спортивних майданчиків у закладах освіти району.
Проведено реконструкцію стадіону з улаштуванням бігової доріжки з твердим покриттям і зовнішнім освітленням, спортивними тренажерами.
Реконструйовано комплексний спортивний майданчик з влаштуванням штучного покриття.
За кошти державної субвенції також проведено капітальний ремонт даху у приміщенні спортивного залу в школі села Кузьминці.
Капітальний ремонт спортивного залу в школі села Лад. Хутори та багато іншого.
Хочеться відзначити, що за сприяння народного депутата України Миколи Івановича Кучера за три останні роки тільки освітні заклади району отримали 5 млн. гривень з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально - економічного розвитку. А це більше 50 найменувань виконаних робіт та закуплених товарів.
Основне завдання влади району створювати комфортні умови для навчання та виховання дітей, забезпечити надання якісних освітніх послуг. І це вдається.
Як результат - наші діти є постійними переможцями обласних та всеукраїнських конкурсів, змагань, район постійно в лідерах з переможцями обласних олімпіад.
Наші випускники з року в рік покращують свої результати при складанні зовнішнього незалежного оцінювання. Завдяки високим результатам тільки цьогоріч 19 з 21 претендента (90,5%) підтвердили свої знання одержані в школі і нагороджені Золотою та Срібною медаллю. За звітний період три одинадцятикласники шкіл району мали 200 балів з математики. У 2018 - учениця НВК: школи-інтернат-гімназії - 200 балів з хімії. Випускники Зятківецької школи та школи-інтернат-гімназії не отримали жодної оцінки початкового рівня (це 1,2,3) за результатами всієї державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Ми проаналізували вступ наших дітей до університетів у 2018 році. 13 випускників шкіл вступили тільки до університету Шевченка на державну форму навчання, 41- до економічних вузів, 38-до технічних, 33 – до педагогічних, 10 – до медичних престижних вузів України.
У рейтингу більше чотирьох сотень шкіл Вінницької області наші заклади щорічно входять у сотню кращих. У сотню кращих шкіл України за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з фізики ввійшла Кіблицька школа, з англійської мови- Михайлівська, з географії – Кисляцька.
Десятки наших учителів беруть участь у різноманітних конкурсах, і вона є переважно результативною. Учительку школи № 4 м. Гайсина Костенко О.В. визнано переможцем Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016», отримувала з рук Президента України значок «Заслужений учитель України», влада району подарувала для роботи повністю відремонтований та оснащений математичний клас.
У 2018 році район активно долучився до реалізації проекту «Нової Української школи». За кошти державної субвенції 1 689 000 грн. і кошти з районного бюджету 328 тис. грн. (це 20%, а не 10% як передбачалось постановою уряду) одні з перших в області придбали ноутбуки та проектори на школи, набори дидактичного матеріалу по 17 700 грн. на кожен клас.
Для кожного першокласника надали комплект: одномісна парта і стілець. Із обласного бюджету надійшли 7 комплектів обладнання для оснащення кабінетів 1 класів на суму 210 тис. грн. Всі діти і класи отримали безкоштовні набори ЛЕГО. Активно долучилась до створення умов уся гайсинська громада. Тільки сума субвенцій міської та сільських рад, спрямованих переважно на Нову Українську школу у цьому році склала близько півтора мільйона гривень.
Ми провели навчання адміністрацій шкіл, всіх вчителів, які викладатимуть в перших класах, забезпечили їх участь у обласних тренінгах, курсову перепідготовку. Вони отримали всі належні сертифікати. Повністю готові до роботи з малечою. Також влада району забезпечила виплату надбавки за престижність праці у розмірі 20 % вчителям 1 класів, керівникам та заступникам директорів шкіл, в яких здійснюється навчання в початкових класах за державним стандартом в рамках реалізації Концепції «Нова українська школа», відповідно до постанови Кабінету Міністрів.
І як результат, сьогодні всі перші класи повноцінно працюють відповідно до нових програм. Діти із задоволенням біжать до школи. Немає нарікань від батьків і вони змирились з вимогами Нової Української школи.
Головною подією 2018 року стало відкриття нового приміщення школи села Михайлівки. 3 вересня всі були свідками значної події в районі, михайлівчани отримали вітання у прямому включенні від Президента України.
Будівництво школи було розпочато 28 років тому. І лише за останні три роки пішло активне фінансування робіт. Воно було можливе лише за умов співфінансування з району, яке вчасно виділялось і стало часткою тих 19 мільйонів, які були витрачені на будівництво. Тепер маємо сучасний, ошатний, повністю укомплектований заклад загальної середньої освіти. Приміщення першого класу більш як на 200 тис. грн. повністю обладнало ТОВ ПК «Зоря Поділля». До наявної оргтехіки у школі вартістю 456 тис. грн. голова облдержадміністрації Валерій Вікторович Коровій додав сучасний математичний клас на суму 362 тис. грн.
Наш район приєднався до реалізації Меморандуму про долучення Вінницької області до всеукраїнського проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Рішенням сесії Гайсинської районної ради створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр». Стало питання приміщення для центру. Цією проблемою особисто перейнявся голова адміністрації: щоб воно було зручним, комфортним для дітей з особливими освітніми потребами, їх батькам. І тепер завдяки ініціативі влади району, підтримки народного депутата України Миколи Івановича Кучера розпочато ремонт приміщення в центрі міста, з усіма зручностями. Уже закуплено обладнання на 180 тис. гривень державної субвенції. Невдовзі він запрацює і стане значною допомогою особливим дітям та їх батькам на Гайсинщині.