На спільному засіданні колегії районної державної адміністрації та ради розвитку Гайсинського району прозвітував заступник голови районної державної адміністрації Сергій Миколайович Несвятий.
Останні роки для кожного з нас були досить важкими. Але, поряд з тим, нам вдалося реалізувати чимало задумів і завершити більшість проектів.
Основним напрямком діяльності районної державної адміністрації було і залишається залучення інвестицій в економіку району, створення нових робочих місць, збільшення рівня доходів жителів нашої громади.
Згідно статистичних даних протягом 2015 – 2018 років у район було залучено біля 1,5 млрд. грн. капітальних інвестицій. Разом з тим, обсяг прямих іноземних інвестицій склав 895,2 тис. дол. США.
Залучені інвестиції, в основному, були спрямовані на розвиток агропромислового комплексу, промислового виробництва та інфраструктури району.
Протягом останніх 3 років на території району реалізувалось 22 інвестиційно-інноваційних проекти, що дало змогу створити понад 300 нових робочих місць.
Як приклад, ТОВ «ПК «Зоря Поділля» завершено будівництво зернового елеватора, вартістю 210,0 млн.грн. Завдяки даному проекту створено 70 робочих місць.Також, дане підприємство у 2018 році завершив будівництво заводу сухого жому, кошторисною вартістю 59 млн.грн. та потужністю 400 тонн на добу. Створено 22 нових робочих місця.У 2015 році, здійснивши реконструкцію виробничого приміщення ТОВ «Швейна фабрика «Віта» (філіал швейної фабрики «Козак») розпочала роботу з пошиття військової форми. На сьогодні чисельність працюючих складає більш як 50 чоловік. На даний момент закінчується реконструкція ще одного поверху фабрики з двома швейними потоками. У планах компанії до кінця 2019 року збільшити кількість швачок до 100 чоловік.
У 2017 році ПП «Гайсинський м’ясокомбінат» здійснив закупівлю обладнання для виготовлення м’ясних консервів, потужність якого становить 150 тонн/рік.
Протягом останніх трьох років ТОВ «Гайсинський молокозавод» реалізував 3 інвестиційно-інноваційних проекти на суму понад 100 млн.грн.
ПрАТ «Зернопродукт МХП» протягом 2017-2018 років провів реконструкції тваринницьких приміщень у с.Краснопілка на суму біля 30 млн.грн.
В районі закріпилась стійка тенденція щодо зростання середньомісячної заробітної плати, рівень якої згідно статистичних даних за 3 останні роки зріс у 2,2 рази від 3666 грн у 2015 році до 7790 грн. 2018 року. Необхідно зазначити, що даний показник в 4 рази перевищує встановлений прожитковий мінімум для працездатних осіб та у 2,2 рази - розмір мінімальної заробітної плати. За цим показником район займає ІІ місце серед районів області.
Завдяки субвенції з Державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій протягом 2017-2018 років було реалізовано 51 проект на суму майже 11,2 млн.грн.
Серед найбільших – будівництво дороги місцевого значення Нараївка-Краснопілка – 1,8 млн.грн., реконструкція парку культури і відпочинку ім.Б.Хмельницького – 1,1 млн.грн., реконструкція стадіону «Дружба» - 941,0 тис.грн., За рахунок державних коштів для лікарень, амбулаторій здійснена закупівля медичного обладнання, проведені ремонти приміщень. Для закладів освіти району придбано мультимедійне обладнання, меблі, замінено вікна та двері на енергозберігаючі, встановлені спортивні майданчики.
Крім того, за рахунок коштів Державного бюджету у розмірі 45 млн.грн. та районного бюджету – 4,5 млн.грн. у 2017 році проведено ремонт дороги державного значення “Куна-Кунка”. Здійснено капітальний ремонт дороги в межах сіл Куна та Мар’янівка протяжністю 2,1 км на суму 5,2 млн.грн. Загалом протягом 2015-2018 років органами місцевого самоврядування було проведено капітальних та поточних ремонтів доріг комунальної власності на 95,0 млн.грн.
Також, з метою поліпшення умов життєдіяльності та зменшення аварійних ситуацій на дорогах та травматизму у населених пунктах району за останні 3 роки була проведена реконструкція та капітальний ремонт мереж вуличного освітлення протяжністю 82,8 км. на суму близько 4 млн. грн.
В рамках районної програми проводились заходи по підвищенню енергоефективності та енергозбереження. Так, побудовані газові котельні для навчально-виховного комплексу І-ІІІ ст.- ліцей м. Гайсин, для дитячого навчального закладу №5 м.Гайсин, приміщення будівлі районної ради та котельні на альтернативному виді палива для дитячого закладу №2 м.Гайсин, на що було витрачено кошти у розмірі 6,2 млн.грн.
А також, на заміну вікон та дверей, утеплення фасадів, ремонт дахів у бюджетних закладах району протягом останніх 3 років освоєно майже 8,5 млн. грн.
Участь у міжнародних, обласному та районному конкурсах проектів розвитку територіальних громад також є додатковим залученням фінансів для громад. Протягом 2015-2018 років за рахунок грантів отриманих від участі у конкурсах, громади району реалізували 58 соціальних проектів на загальну суму 12,8 млн.грн.
У 2017 році реалізовано спільний проект з Українським фондом соціальних інвестицій «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури», у якому брала участь Бубнівська сільська рада – у школі було замінено вікна та двері на суму 1 млн. грн.
В рамках Швейцарсько-Українського проекту ДЕСПРО у 2016 році проведено водогін в с.Носівці протяжністю 10 км. Вартість реалізації проекту становила 1,7 млн.грн.
Задля покращення водопостачання м.Гайсин підприємством «Гайсинводоканал» виконано роботи по ремонту та заміні вуличних водогонів протяжністю 11,8 км. на суму 3,6 млн. грн. Проведено реконструкцію очисних споруд м. Гайсин на суму 8,0 млн. грн.
У 2018 році розпочато роботи по будівництву вуличного водогону у селі Ладижинські Хутори. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво водогону в с.Басаличівка.
З метою ефективного використання природних ресурсів, їх заощадження та збереження розробляється проект щодо очищення русла річки Сіб в межах міста Гайсин, орієнтовна вартість складає майже 5 млн. грн.
Для покращення екологічної ситуації велика увага приділяється питанню роздільного збирання твердих побутових відходів. Так, протягом останніх 3-х років комунальним підприємством, для мешканців приватного сектору міста Гайсин, придбано пластикові контейнера для роздільного збору твердих побутових відходів в кількості 1700 шт. (ємністю 120 л.) на суму 800 тис. грн. На міському сміттєзвалищі впроваджено технологію сортування ТПВ.
Поряд з цим, у Гранівській територіальній громаді також реалізовується проект роздільного збору твердих побутових відходів. Завдяки участі в обласному конкурсі були придбані трактор та 72 контейнери.
У поточному році на подальше запровадження вищезазначеного проекту громадою села Гранів заплановано залучити до 500,0 тис.грн.
З метою створення зручних та доступних умов для отримання громадянами та суб’єктами господарювання якісних адміністративних послуг з 2014 року в районі діє Центр надання адміністративних послуг.
На покращення матеріально-технічної бази Центру, створення комфортних умов для одержувачів послуг, протягом 3 останніх років з районного бюджету будо виділено кошти в сумі 930,0 тис.грн.
Для спрощення процедури отримання послуг встановлено платіжний термінал, створено комфортну зону очікування. Для відвідувачів з дітьми облаштовано дитячий куточок.
Протягом 2015-2018 років адміністраторами Центру надано майже 80,0 тис.послуг.
Завершуючи свій виступ, заступник голови райдержадміністрації зазначив, що основні зусилля і надалі будуть спрямовуватись на питання підвищення інвестиційного іміджу району, зростанню добробуту та підвищення життєвого рівня населення, створенню сприятливих умов, і матеріальних, і духовних, для поліпшення життя наших громадян.