Сьогодні, 26 лютого, відбулося спільне засідання колегії районної державної адміністрації та ради розвитку Гайсинського району, в якому взяв участь голова облдержадміністрації Валерій Коровій. В роботі спільного засідання колегії також взяв участь Народний депутат України Микола Кучер.
Зокрема, крім членів колегії та ради розвитку Гайсинського району, в заході взяли участь сільські голови, депутати районної та міської рад, керівники підприємств, установ та організацій району, сільськогосподарських формувань, голови профспілкових організацій, працівники закладів освіти, охорони здоров’я, культури, представники громадських та політичних організацій, засоби масової інформації.
Відкрив спільне засідання колегії районної державної адміністрації та ради розвитку Гайсинського району голова райдержадміністрації Владислав Уткін. Увазі присутніх було запропоновано переглянути відеоролик «Вінниччина - 2018. Є що сказати!», в якому відображено основні досягнення області в різних сферах впродовж минулого року.
В ході колегії заслухано низку питань щодо результатів зробленого за останній період та перспективи розвитку Гайсинщини.
Про залучення інвестицій та розбудову інфраструктури району як основу підвищення рівня якості життя населення прозвітував заступник голови районної державної адміністрації Сергій Миколайович Несвятий.
Після виступу начальника управління соціальної та молодіжної політики районної державної адміністрації Сергія Григоровича Семирунчика про наближення соціальних послуг до людей, керівники області та району спільно з народним депутатом виконали почесну місію – вручили двом особам з числа дітей сиріт рідним між собою брату і сестрі сертифікат на отримання 3-х кімнатної квартири в м. Гайсин, а також одній дитині з особливими потребами з числа дітей сиріт сертифікат на отримання будинку в с. Харпачка.
Далі присутні заслухали звіт начальника управління освіти, фізичної культури та спорту районної державної адміністрації Валентини Миколаївни Шрамко на тему «Освіта Гайсинщини на шляху до Нової української школи».
Головний лікар КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги Гайсинської районної ради» Тетяна Миколаївна Кацан прозвітувала про реформування закладів первинної медичної допомоги.
Стосовно забезпечення надання медичної допомоги другого рівня прозвітував головний лікар КНП «Гайсинська центральна районна лікарня Гайсинської районної ради» Ігор Васильович Кохан.
Про здобутки та перспективи розвитку Краснопільської об’єднаної територіальної громади у своєму виступі прозвітувала Краснопільський сільський голова Катерина Миколаївна Романенко.
Звітуючи про проведену в минулому році роботу, голова райдержадміністрації Владислав Уткін зосередив увагу на важливих питаннях, розв’язання яких забезпечує належну життєдіяльність району та його поступальний розвиток.
Владислав Анатолійович зазначив у своєму виступі: «Гайсинський край – земля сивих легенд і мелодійних пісень, земля гончарів, різьбярів, поетів та художників. Земля, що вірно шанує предків, дбайливо оберігає прадавнє минуле і творить славні сторінки сьогодення.
Сьогодні воїни-гайсинчани з честю продовжують бойові традиції поколінь, гідно виконують свій обов’язок перед Батьківщиною.
Ми пишаємося Гайсинською 59-ю окремою мотопіхотною бригадою, низько схиляємо голову перед пам’яттю про загиблих.
Гайсинщина традиційно не залишила поза увагою проблеми армії. Тісна співпраця місцевої влади усіх рівнів з підприємствами, підприємцями, громадами та громадянами дає відчутні результати у наданні допомоги як військовим так і ветеранам АТО-гайсинчанам, яких з фронту повернулось більше тисячі чоловік.
В черговий раз висловлюю слова вдячності нашій громадській організації учасників бойових дій АТО за їх турботу про захисників та родини загиблих.
Сучасна Гайсинщина – це район з потужним, а головне сучасним економічним потенціалом, розгалуженою мережею об’єктів соціального спрямування.
Основні результати діяльності району щойно були доведені до відома присутніх.
Спільна відповідальність за справу з боку райдержадміністрації, районної ради, сільських рад, депутатського корпусу сіл, міста та району – ось що нас об’єднує і створює діловий і спокійний клімат у районі.
Практика керівного управління, вказівок що і як роботи протягом останніх років зведена до нуля. Суть виконання державних функцій полягає у збільшенні надання публічних, адміністративних і соціальних послуг.
Тому і створено всі умови для якісної роботи центру надання адміністративних послуг, кількість яких постійно збільшується і у поточному році складе – 150, тоді як у минулому році їх було – 90».
Очільник району відмітив, що курс на децентралізацію влади, визначений Президентом України та підтриманий Кабінетом Міністрів дав відчутні результати і у нашому районі. Створено і уже більше року діють дві об’єднані територіальні громади (Кунківська та Краснопільська). Досвід їх роботи підтверджує безальтернативність обраного шляху. Тому протягом 2019-2020 років буде створено ще дві об’єднані територіальні громади і до них в цілому перейдуть усі функції як з управління, так і відповідальності перед жителями цих громад.
Важливо зазначити і те, що відповідна бюджетна децентралізація уже збільшила доходи базових бюджетів майже у 4 рази. В районі відсутні дотаційні сільські ради, а в 2014 році їх було 25.
В абсолютній величині бюджети сільських та міської рад збільшились на 97 млн.грн.
Обсяг власних надходжень до бюджету Гайсинського району, без врахування міжбюджетних трансфертів зріс за чотири роки на 190 млн.грн. і становить 255 млн.грн.
Постійна позитивна динаміка росту заробітної плати, середній розмір якої становить 7800грн., забезпечила збільшення надходження податку на доходи фізичних осіб в розрахунку на 1 жителя району до 2565грн., що на 508грн. більше ніж в середньому по Україні. А це основний податок, який формує районний бюджет.
Окремо керівник району зупинився на запровадженні конкурсних засад на закупівлю робіт, товарів та послуг, забезпечено їх абсолютну прозорість та публічність. Економія бюджетних коштів за рахунок здійснення тендерних закупівель та роботі у системі «Прозорро» склала тільки за минулий рік 7,2млн.грн. Прогнозуємо, що така економія у 2019 році складе до 10 млн.грн.
Ще одним важливим фінансовим чинником для гайсинчан є розрахунки за оренду земельних та майнових паїв, заключено 21152 відповідних договорів.
У 2018 році загальна сума виплаченої орендної плати громадянам склала у грошовому виразі майже 159млн.грн., і в порівнянні з 2014 роком збільшилась у 5 разів. Прогнозуємо, що у поточному році ці виплати зростуть ще на 30 млн.грн.
Голова райдержадміністрації наголосив, що потужний фінансовий стан району дає можливість для подальшого розвитку усіх сфер життєдіяльності та зупинився на заходах, які районна влада планує реалізувати у найближчий час. Уже розпочато роботи і буде введено в експлуатацію у цьому році інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими потребами вартістю 1,5 млн.грн. Крім того, для таких діточок через декілька місяців буде облаштовано ігровий майданчик у міському парку. Турбота про таких діточок – це наш спільний громадський та батьківський обов’язок.
Цього року передбачено районним бюджетом кошти в сумі 600 тис.грн. на продовження реформування початкової школи, в тому числі на навчання педагогів початкових класів та облаштування класів для першокласників.
На часі необхідність оптимізації мережі освітніх закладів, що передбачає створення декількох опорних шкіл у сільській місцевості. Для цієї мети буде придбано ще 3 шкільних автобуси загальною вартістю близько 5 млн.грн.
Визначено джерела фінансування, проведено тендерні процедури щодо капітального ремонту приміщення та створення дитячого садочку у с.Кузьминці. Роботи уже розпочаті.
Протягом 2019-2020 років збудуємо ще 2 сучасних міні-стадіони із штучним покриттям (у м.Гайсин та с.Степашки).
З метою підвищення рівня та якості медичних послуг розробляються проекти та буде здійснено ремонт та реконструкцію приймального відділення центральної районної лікарні з облаштуванням критого під’їзду для автомобілів екстреної медичної допомоги, ремонт педіатричного відділення, модернізація лікувально-діагностичного обладнання.
Загальна вартість робіт та обладнання для центральної районної лікарні складе 3,5млн.грн.
Відповідним рішенням сесії районної ради затверджено Програму фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2019-2021 роки, яка передбачає додаткове виділення коштів у сумі 6 млн.грн. щорічно на розвиток матеріально-технічної бази закладів сімейної медицини, в першу чергу на селі.
Керівник Гайсинщини наголосив, що кожна сільська рада має поточний та перспективний плани власного розвитку. Лідери громад спільно із депутатським корпусом належним чином дбають про розвиток своїх територій.
Як зазначив голова райдержадміністрації Владислав Уткін: «Те що зроблено – наше спільне досягнення, те що маємо зробити – наша спільна відповідальність».
Виступаючи перед присутніми Народний депутат України Микола Кучер зазначив, що спільна діяльність районної та обласної влади дає великі можливості для подальшого розвитку територій, особливо участь у конкурсах та здійснення співфінансування. Він наголосив на великій підтримці Уряду України щодо вирішення важливих питань соціально-економічного спрямування. Також Микола Іванович звернув увагу на збільшення бюджетів сільських рад.
«Шановні друзі, те що відчувається мені, так як і кожному із вас – це дійсно позитивна енергія в цьому залі. Це довгоочікуваний процес. Насправді, всьому є своя об’єктивна закономірність, тому що те, що ми пройшли за цих важких п’ять років – це великий шлях. До речі, Томос, який дали Україні, подобається комусь, не подобається (у нас є різні конфесії), але просто ми повинні зрозуміти одну дуже просту річ. У нас в 1991 році народилася дитина – держава Україна, і вона не була охрещена до 7 січня цього року. Державу Україну охрестили, все решта воно прийде так чи інакше, але ця Божа благодать опустилася на український народ, на українську державу і на українську землю. Сьогодні, куди б я не їхав, відчувається великий запит не лише на позитив, але і на добро – це і вирізняє нашу Вінниччину» - наголосив голова облдержадміністрації Валерій Коровій. Він висловив щирі слова вдячності громаді Гайсинського району за спільну роботу та за спільне прагнення творити добро.
Підсумовуючи заслухані звіти, Валерій Вікторович зауважив, що ми повинні повірити у власну спроможність міняти село, селище, район та регіони України.
«2018 рік був одним із кращих за всю історію Вінницької області. Багато чого зроблено. Але насправді ми маємо чесно дивитися на проблеми, які у нас є. І ті перші кроки, які ми зробили - це лише перші кроки. Насправді перед нами стоять дуже великі виклики, і вони торкаються трьох базових питань. Перше – це охорона здоров’я, друге – освіта і третє – такі процеси, які ми називаємо стихійний процес конгломерації, який по великому рахунку спонукає органи влади розвивати конкретний регіон. Гайсинський район є унікальний. Тут є енергетика, тут є газ, тут є дорога, кваліфіковані працівники і над цим потрібно дуже предметно і якісно працювати», - зазначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій.