В останню суботу листопада ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932 - 1933 років.
Голодомор був геноцидом українського народу. Ось уже 85 років щемить, тужить зранене серце, котиться пекуча сльоза скорботи у роз'ятрене тіло матері – України. Десятки років Україну змушували мовчати про цю трагедію. Нам наказували забути про наших близьких, яких знищили голодом, забути, з якого ми роду. Сьогодні ми маємо можливість повернути собі частину власної історії.
Пам'яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках, пам'яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття, було присвяченого годину історичної пам'яті «На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу сумну».
Ведуча заходу Гончарук Катерина підкреслила, що штучно створений у 1932-1933 роках більшовицьким режимом СРСР голод забрав мільйони українців. Аналогів подібних злочинів у світовій історії як за масштабом, так і за жорстокістю важко знайти. Не оминуло це лихо і нашу Вінниччину, і Гайсинщину.
Про жертви голодомору, в тому числі і на Гайсинській землі розказала бібліограф-краєзнавець Голомовза Валентина Михайлівна.
Про штучний голод, як один із найжахливіших способів знищення народу свідчать спогади очевидців. Кров холоне в жилах, коли читаєш чи слухаєш їх. Спогади наших земляків зачитали Мармур Катерина та Данько Юлія. Учасники заходу, а це були учні СЗШ І-ІІІ ст. № 4, переглянули уривок з документального фільму «Білий цвіт акації» про часи голодомору в селі Губник Гайсинського району. Вірші – реквієми зачитав Загребельний Володимир.
Учасники заходу переглянули слайд-презентацію «Чорна сповідь моєї Вітчизни і її затамований біль» і виставку - реквієм «Голодний рік, мов чорна птиця над краєм змореним літав».
Інформацію підготувала бібліограф-краєзнавець В. Голомовза
https://gaysin-rda.gov.ua/ua/news/ostanni-novyny/7783-godina-istorichnoji-pam-yati-do-dnya-pam-yati-zhertv-golodomoru-vidbulasya-na-gajsinshchini#sigFreeIdfc2c5a5c3b