Відкриття закладів дошкільної освіти району при умові організації протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (СOVID-19).
Передбачено забезпечення відповідних умов:
- Провести бактеріологічне дослідження питної води закладу.
- Забезпечити наявність безконтактних термометрів у необхідній кількості для проведення температурного скринінгу усіх вихованців та працівників закладу.
- Забезпечити усіх працівників дошкільних закладів засобами індивідуального захисту (медичні маски, гумові рукавиці, одноразові халати тощо).
- Придбати спиртовмісні антисептики з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів для забезпечення дезінфекції рук працівників.
- Забезпечити наявність мийних та дезінфікуючих засобів, що використовуються у дошкільному навчальному закладі (відповідно до вимог Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 липня 2006 року № 908) з метою дотримання санітарних норм та правил.
- Провести навчання серед працівників щодо правил організації роботи з дотриманням усіх санітарних вимог та використання засобів індивідуального захисту, їх утилізацію та контроль за дотриманням цих правил (відповідно до Інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності).
- Сформувати прогнозовану кількість груп та дітей у них.
- Сформувати списки педагогічних та технічних працівників, які будуть забезпечувати функціонування закладу, попередньо визначивши кількість працівників з групи ризику, які підлягають тимчасовому відстороненню від роботи (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет).
- Забезпечити проходження усіма працівниками додаткового медичного огляду та обов’язкового тестування на СOVID-19.
- Передбачити умови для забезпечення адаптивного харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.
- Забезпечити одноразовими (паперовими) рушниками всі групи та харчоблок.
- Переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання.
- Вилучити з використання -м’які іграшки, килимові покриття з довгим
ворсом.
14.Надати інформацію про використання додаткових ігор та вправ, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання, з урахуванням обмеження занять та ігор, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.
Відкриття закладу можливе лише за повної відсутності нових випадків на СOVID-19 у районі.
Рішення про можливість відкриття закладів буде прийнято комісійно.