Сьогодні, 11 травня, в Україні розпочнеться зняття перших карантинних обмежень. Так, сьогодні будуть відкриті для відвідувань парки, сквери, зони відпочинку, дитячі та спортивні майданчики на вулиці. Крім того, зможуть працювати салони краси, перукарні, але за певних умов, розроблених Міністерством охорони здоров’я. Заклади громадського харчування відкриють свої літні майданчики під відкритим небом з вимогою розстановки столів на відстані не менше 1,5 метра. Також вони продаватимуть страви на виніс.
Кабмін дозволив оптову і роздрібну торгівлю непродовольчими товарами, окрім зон розваг та харчування, дитячих зон в ТРЦ.
Музеї та історико-культурні заповідники відновлять роботу. Театри, цирки та концертні організації зможуть проводити репетиції без глядачів.
Дозвіл працювати отримали підприємства, задіяні в галузі засобів масової інформації.
Крім цього, постанова Кабміну знімає обмеження на діяльність адвокатів, аудиторів, психологів і стоматологів.
У свою чергу прем’єрміністр Денис Шмигаль на сторінці в Facebook заявив, що послаблення карантину в кожному регіоні залежатиме від місцевої влади.
“Простий приклад: уряд дозволив відкрити магазини в ТРЦ, а також салони краси. Міська влада Києва вирішила почекати з відкриттям ТРЦ, а міська влада Львова вважає, що відкривати перукарні поки зарано. Це відповідальна позиція керівників міст. Вони керуються цифрами МОЗ та динамікою поширення хвороби”, – пояснив він.
Робота відповідних закладів буде дозволена при дотриманні маскового режиму, соціального дистанціювання, регулярної дезінфекції, дотримання протиепідемічних заходів.
В уряді повідомили, що заклади повинні були підготуватися до роботи до 11 травня, в тому числі дотримуватися всіх вимог.
Вимоги для бізнесу.
Слід виділити кілька основних правил для всіх видів бізнесу:
кожному співробітнику перед роботою повинні виміряти температуру, якщо вона вище 37,2 - він не допускається до роботи;
кожна торгова точка повинна бути оснащена засобами гігієни при вході;
зберігається масковий режим як для відвідувачів, так і для працівників;
потрібно дотримуватися соціальної дистанції в 1,5 метра;
працівники повинні надягати одноразові рукавички під час роботи;
регулярна дезінфекція приміщень після відвідування клієнтів;
У перукарнях і салонах краси кожному співробітнику перед приходом на роботу повинні виміряти температуру, якщо вона буде вище 37,2 - працівник не допускається до роботи. Прийти можна буде тільки за попереднім записом з дотриманням часового інтервалу і соціальної дистанції. При вході повинні бути засоби для гігієни та всі повинні бути одягнені в маски. Після кожного клієнта повинна проводитися дезінфекція.
Для кафе, ресторанів і барів перевірка температури співробітників перед приходом на роботу і забезпечення засобами гігієни при вході в заклад також залишається обов'язковою. Крім того, власники повинні при можливості замінити м'які крісла на ті, які піддаються дезінфекції. Правила соціальної дистанції в 1,5 метра і носіння масок зберігаються. Видавати людям меню заборонено - воно повинно розташовуватись біля входу або місця прийняття замовлення. Продовольчим, непродовольчих магазинах і ТРЦ потрібно дотримуватися основних вимог, а також стежити, щоб у приміщенні не було понад 1 людини на 10 кв. метрів. Потрібно також зробити маркування для дотримання дистанції в 1,5 метра. Біля входу, крім антисептиків, потрібно розмістити інформаційні матеріали про те, як протидіяти коронавірусній хворобі.
При роботі в офісах потрібно також дотримуватися основних вимог. Крім того, в офісі не може знаходиться більш як 1 людині на 10 кв. метрів площі. Рекламні брошури, журнали повинні бути недоступними для клієнтів. Співробітники повинні мити руки як мінімум кожні три години й уникати контактів з людьми, які мають ознаки респіраторних захворювань.
Стоматологіям, крім основних вимог, слід також обмежити клієнтів в доступі до друкованих виробів. Працівники повинні забезпечити обов'язкову дезінфекцію всіх інструментів після кожного клієнта. Як мінімум за день до приходу клієнта повинні опитати про стан здоров'я, чи немає він симптомів респіраторних захворювань. Після кожного прийому потрібно провітрювати приміщення протягом 15 хвилин.
У закладах психіатричної та медико-соціальної допомоги слід в доступній формі пояснювати пацієнтам про ризики та небезпеки коронавірусу. Персонал і пацієнти повинні бути забезпечені необхідними засобами захисту та гігієни. Також вводиться почергове ходіння в їдальню для уникнення тісних контактів між людьми. У разі виявлення симптомів ГРВІ у персоналу або пацієнта, потрібно їх ізолювати в оснащену для цього палату.
Нагадаємо, Кабінет міністрів продовжив карантин до 22 травня.