Вже більше 12 тисяч пожеж на відкритих територіях та у природних екосистемах виникло в Україні з початку року. Більшість випадків зафіксовано саме з початку березня. Були навіть дні, коли показник пожеж трави сягав позначки у 1 тисячу випадків за добу.
Найчастіше, така негативна тенденція спостерігається як тільки громадяни масово починають спалювати сміття на присадибних ділянках та навмисно випалюють сухостій на полях. Тож, вогнеборці продовжують ліквідовувати численні пожежі сухої трави, очерету, тощо.
Зокрема на Львівщині, упродовж минулої доби до обласної ДСНС надійшло 23 повідомлення про пожежі сухостою. Горіння сухої трави зафіксували в Миколаївському, Золочівському, Жовківському, Городоцькому, Радехівському, Пустомитівському, Миколаївському районах та в містах Кам'янка-Бузька, Миколаїв, Червоноград та у м. Львів. Одна з масштабних пожеж сухостою виникла в с. Солонка Пустомитівського району, де вогнем було знищено суху траву та чагарник на площі 30 000 кв.м. Пожежу локалізовано о 21:45 та ліквідовано о 22:01.
На Дніпропетровщині у Петриківському районі, вогнем було знищено суху траву на загальній площі 0,7 га, а також комплектну трансформаторну підстанцію потужністю 10 000 кВ на площі 6 кв. метры, куди перекинувся вогонь. 23 березня у Сумах, по вул. І. Піддубного горіла не експлуатуєма дача, вогонь від якої перекинувся на суху рослинність. Через сильні пориви вітру, полум’я миттєво поширилось на площу до 4,5 га. Над епіцентром горіння проходили лінії електропередач, а поруч знаходились дачні будинки. Вогнеборці, які прибули на виклик, вчасно змогли запобігти ще більшим збиткам і загасили пожежу. До її ліквідації залучалось 10 чоловік особового складу на трьох одиницях техніки.
Тож, зважаючи на збільшення кількості таких загорянь, Служба порятунку закликає усіх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!
Перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці. Категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки!
Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки,
зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди,
руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.