На виконання вимог статті 28 Бюджетного кодексу України, щодо доступності інформації про бюджет, фінансове управління Гайсинської районної державної адміністрації представляє інформацію про виконання районного бюджету за 2019 рік.
Річний звіт про виконання районного бюджету був наданий на розгляд постійної комісії районної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку в строки передбачені законодавством.
Фінансовим управлінням Гайсинської районної державної адміністрації було представлено річний звіт Гайсинського району в Департамент фінансів Вінницької обласної державної адміністрації 4 лютого 2020 року. Зауважень до звіту не було.
Доходи
Надходження загального фонду районного бюджету за 2019 рік становили 452,9 млн.грн., в тому числі по загальному фонду 443,6 млн.грн., по спеціальному фонду – 9,3 млн.грн.
В структурі доходів загального фонду районного бюджету за 2019 рік надходження власних і закріплених доходів становить 35,1%, дотації з Державного бюджету 3,6%, субвенції з Державного, обласного, міського та сільських бюджетів 61,3%.
План по власних і закріплених доходах загального фонду районного бюджету до уточнених показників, затверджених районною радою на 2019 рік виконаний на 112,1% і становить 155,7 млн.грн..
Обсяг надходжень податку на доходи фізичних осіб становить – 153,2 млн.грн., що становить 98,4 % в структурі власних доходів.
Надходження інших податків та зборів за 2019 рік виконані таким чином:
- податок на прибуток підприємств на 21,2% (16,9 тис. грн.);
-надходження частини чистого прибутку комунальних підприємств на 25,8% (12,9 тис. грн.);
- надходження від орендної плати за користування комунальним майном на 141,6% (53,8 тис. грн.);
- адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно на 79,7% (302,4 тис.грн.);
- адміністративний збір за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців на 101,8% (61,1 тис.грн.);
- плата за надання інших адмінпослуг надійшла в сумі 168,6 тис.грн.;
- інших надходжень до районного бюджету надійшло в сумі 41,7 тис.грн.;
- рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування на 169,5% (1843,6 тис.грн.);
- на надання підтримки особам з особливими освітніми потребами – 36,3 тис.грн.
За минулий рік до районного бюджету надійшло субвенцій на суму 272,0 млн.грн., в тому числі з Державного бюджету одержано субвенцій на суму 238,6 млн.грн., в т.ч.:
-освітньої субвенції на суму 80,6 млн.грн.,
-медичної субвенції на суму 33,1 млн.грн.
-на виплату допомоги сім’ям з дітьми в розмірі 66,9 млн.грн., що становить 88% до уточнених планових показників;
-на виплату пільг та субсидій на суму 46,9 млн. грн., що становить 99% до планових призначень;
-на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань в сумі 425,0 тис. грн.;
-на лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет – 861,3 тис.грн.;
-на придбання житла для дітей-сиріт – 872,7 тис.грн.;
-на виплату заробітної плати педпрацівникам інклюзивно-ресурсних центрів – 590,8 тис.грн.;
-на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» - 1641,8 тис.грн.;
- на соціально-економічний розвиток району – 6,5 млн.грн.;
-на реалізацію заходів спрямованих на підвищення якості освіти – 185,0 тис.грн.
Інших субвенцій з обласного бюджету в районний бюджет надійшло в сумі 496,5 тис.грн., в тому числі:
- на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 59,6 тис.грн.;
-на поховання учасників бойових дій в сумі – 6,1 тис.грн.;
-на компенсаційні виплати на бензин, ремонт і технічне обслуговування автотранспорту інвалідам І та ІІ групи – 11,5 тис.грн.;
-на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на міжміських внутрішньообласних маршрутах загального користування – 301,0 тис. грн.;
-на компенсаційні виплати за навчання учасників АТО та їх дітей – 118,3 тис.грн.
До районного бюджету надійшли кошти субвенцій з сільських та міського бюджетів в обсязі 17,3 млн.грн.. Кошти спрямувались на утримання закладів освіти, культури, охорони здоров’я, трудового архіву.
До районного бюджету надходять кошти від ОТГ на утримання бюджетних закладів освіти, охорони здоров’я, культури. Так, були передані кошти освітньої, медичної субвенції, кошти додаткової дотації. З бюджету Кунківської ОТГ надійшли кошти в сумі 13,4 млн.грн., з бюджету Краснопільської ОТГ 3,6 млн.грн.
До спеціального фонду районного бюджету за 2019 рік надійшло коштів в сумі 9,3 млн.грн., виконання становило 144,2% до уточнених призначень.
Власні надходження бюджетних установ отримані в сумі 8,1 млн.грн. З них: платні послуги, що надають бюджетні установи охорони здоров’я, освіти, культури, спортивної школи складають 3,7 млн.грн., інші джерела – 4,4 млн.грн.
До інших джерел власних надходжень бюджетних установ відносяться благодійні внески, дарунки та кошти, що отримуються бюджетними установами на виконання окремих доручень. Це продукти харчування в натуральній формі від фізичних осіб для дітей в дитячих садках, в школах; придбання оргтехніки, обладнання; ремонт шкіл. А також, перерахування 75% від розміру пенсії на утримання одиноких та престарілих людей, які постійно проживають у відділенні постійного проживання «Надія».
До спеціального фонду районного бюджету надійшли кошти субвенцій з обласного бюджету, бюджетів ОТГ та сільських рад на суму 1,2 млн.грн.
З обласного бюджету надійшли кошти для переможців 16 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад на суму 341,2 тис.грн.
З бюджетів ОТГ до спеціального фонду надійшли кошти на співфінансування Нової Української школи, на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт школи в с.Кузьминці, на поповнення бібліотечного фонду для сільських бібліотек з Краснопільської ОТГ, на придбання ноутбука для Кунківської школи.
На капітальні видатки для бюджетних установ сільськими радами було спрямовано коштів на суму -384,0 тис.грн.
Разом доходи загального і спеціального фонду районного бюджету за 2019 рік становили 452,9 млн.грн.
Бюджети сільських рад за 2019 рік отримали власних доходів в сумі 31,2 млн.грн., що становить 112,4% до уточнених річних призначень. Всі сільські ради виконали уточнені річні планові показники. Надходження по власних доходах по сільських бюджетах на 4,4 млн.грн. більше, в порівнянні з надходженнями 2018 року. Бюджет міської ради виконаний на 104,6%, що становить 69,6 млн.грн.
Видатки
За 2019рік із загального фонду районного бюджету проведено видатків на суму 421,0 млн.грн., що становить 96,8% до уточнених призначень. Видатки загального фонду районного бюджету за 2019 рік менше обсягу видатків 2018 року на 145,2 млн.грн.. Зменшення обсягу районного бюджету відбулось в зв’язку із зменшенням видатків по соціальному захисту населення за рахунок коштів субвенцій з державного бюджету.
Видатки на надання пільг ветеранам війни та праці зменшились на 1,4 млн.грн., а виплата субсидій населенню зменшились в 5 раз. Кошти пільговикам та субсидіантам спрямовувались з державного бюджету безпосередньо одержувачам, без зарахування до районного бюджету.
В бюджетних закладах та установах, що фінансуються з районного бюджету прострочена кредиторська заборгованість відсутня.
Видатки з районного бюджету на захищені видатки здійснювались першочергово. Це в першу чергу: заробітна плата, нарахування на заробітну плату, медикаменти, харчування, енергоносії.
Так, за звітний період з районного бюджету по загальному фонду на фінансування захищених видатків було спрямовано коштів на суму 340,4 млн.грн., що становить 80,9% в структурі видатків районного бюджету.
Відділами та управліннями районної державної адміністрації, які є головними розпорядниками коштів, забезпечується своєчасна виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з районного бюджету.
На фінансування заробітної плати з нарахуваннями було спрямовано коштів в сумі 195,2 млн.грн., що на 32,0 млн.грн. більше в порівнянні з 2018 роком. На фінансування видатків для забезпечення продуктами харчування закладами освіти та ЦРЛ було спрямовано коштів в сумі 5,1 млн.грн., що на 1,3 млн.грн. більше 2018 року. На розрахунки за енергоносії було спрямовано 18,2 млн.грн., що на 1,4 млн.грн. більше в порівнянні з 2018 роком. На соціальні виплати населенню спрямовано 118,6 млн.грн., на поточні трансферти органам управління – 3,2 млн.грн.
З районного бюджету, крім фінансування першочергових видатків, здійснювалось фінансування і незахищених видатків. Так, на фінансування незахищених статей за минулий рік було спрямовано коштів в сумі 80,6 млн.грн., що становить 19,1% в структурі видатків.
В структурі видатків районного бюджету по галузях видатки на соціальний захист становлять 31,6%, освіту 46,3%, охорону здоров’я 13,3%, культуру 4,9%, спорт 0,9%, апарат управління 0,9%, міжбюджетні трансферти – 1,9%.
За 2019 рік на утримання освітянських закладів було спрямовано коштів в сумі 195,1 млн.грн., що на 32,8 млн.грн. більше в порівнянні з 2018 роком.
На утримання мережі охорони здоров’я Гайсинського району було спрямовано коштів в сумі 55,9 млн.грн., що на 11,3 млн.грн. менше в порівнянні з 2018 роком. Зменшення видатків на охорону здоров’я обумовлено тим, що районний центр первинної медико-санітарної допомоги (РЦПМСД) в 2019 році перейшов на прямі стосунки з державним бюджетом і фінансується з Національної служби здоров’я України.
На фінансування районної ради були спрямовані кошти в сумі 3,6 млн.грн., що становить 97,9% до планових призначень.
На утримання закладів культури, що фінансуються з районного бюджету було спрямовано коштів в сумі 20,7 млн.грн., що забезпечило 100% потребу в коштах.
На фінансування заходів по фізкультурі та утримання ДЮСШ було спрямовано коштів в сумі 3,9 млн.грн., що на 0,3 млн.грн. більше в порівнянні з 2018 роком.
На фінансування установ та заходів соціального забезпечення, було спрямовано коштів на суму 133,2 млн.грн.. В тому числі на забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування та утримання центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було спрямовано 12,6 млн.грн.
На придбання житла дітям-сиротам було спрямовано коштів в сумі 872,7 тис.грн. за рахунок коштів субвенції з державного бюджету.
На фінансування оздоровлення дітей було спрямовано коштів в обсязі 786,2 тис. грн., що дало можливість оздоровити 144 дітей. Крім того, за рахунок коштів районного бюджету було здійснено оздоровлення дітей учасників бойових дій в АТО на суму 265,7 тис.грн.
З районного бюджету передавалась реверсна дотація до Державного бюджету в сумі 185,3 тис.грн.
Протягом звітного періоду з районного бюджету були здійснені видатки по спеціальному фонду на суму 24,0 млн.грн. За рахунок коштів спеціального фонду районного бюджету було забезпечено фінансування капітальних видатків закладів освіти в сумі 10,1 млн.грн., закладів охорони здоров’я - 4,2 млн.грн., закладів фізкультури та спорту – 70,0 тис.грн., іншу діяльність у сфері державного управління – 0,1 тис.грн., закладів культури на суму 1,9 млн.грн.. Забезпечено соціальними послугами громадян, які не здатні до самообслуговування - 3,6 млн.грн., придбано житло для дітей-сиріт на суму 872,0 тис.грн., забезпечено фінансування інвестиційних проектів – 2,8 млн.грн.. Надано субвенцію державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку – 358,0 тис.грн.
Всі дані по виконанню бюджету надані на підставі річного звіту про виконання бюджетів Гайсинського району станом на 01 січня 2020 року Управлінням Державної казначейської служби у Гайсинському районі.
Начальник
фінансового управління Т.В.Бабій