Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook. «Крім інфекційних вірусів, наших громадян щоденно атакують інформаційні віруси. Люди стають їх поширювачами.
Ситуація з коронавірусом створила ґрунт для поширення фейків (реклама псевдо ліків, некваліфіковані поради у лікуванні), маніпуляцій.
Маємо факти поширення в інформаційному просторі Вінниччини неправдивої інформації про епідеміологічну ситуацію. Спеціальні органи відпрацьовують джерела їх поширення та посилюють моніторинг для виявлення провокаційних матеріалів.
Інформаційний імунітет залежить від нашої можливості фільтрувати інформацію, яку ми щоденно споживаємо та чи дотримуємось ми інформаційної гігієни?
Інформаційна гігієна:
- Слідкуйте за офіційними сайтами – Міністерство охорони здоров'я України, Вінницька обласна державна адміністрація, Кабінет Міністрів України, де оприлюднюється щоденна, достовірна і офіційна інформація.
- Перевіряйте інформацію, не поспішайте її поширювати чи робити репост. Особливо ретельно перевіряйте емоційні пости в соціальних мережах.
- Не слухайте медичних порад від людей, які не мають відношення до медицини. Не довіряйте анонімним рекомендаціям.
- Оберіть декілька перевірених, офіційних ЗМІ, яким Ви довіряєте і відслідковуйте новини на цих джерелах.
- Аналізуйте. Слідкуйте за причинно-наслідковими зв’язками.
Ми повинні свідомо нести відповідальність за речі, які розповсюджуємо.
Маємо небезпечну ситуацію, коли жарти та похибки можуть вартувати дорого!»