З приходом зими та в очікуванні Новорічних та Різдвяних Свят, усі ми спостерігаємо, що в продажі з’явилися піротехнічні вироби.
Протягом останніх двох тижнів Гайсинським відділом поліції зареєстровано чотири звернення громадян з приводу торгівлі та використання піротехнічних виробів у громадських місцях. У двох випадках складено протоколи відносно батьків за ст. 184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей) ч. 3 КУпАП ( Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, — тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тому хочемо ознайомити Вас із законодавством в сфері діяльності піротехнічних виробів.
Отже, згідно наказу МВС України № 968 від 28.11.2017 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказ МВС від 23.12.2003 № 1649 «Про затвердження Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів»». В якому чітко визначалися умови на реалiзацiю побутових пiротехнiчних виробів, а саме наявність відповідної документації (свiдоцтво про реєстрацію і т.д). Отже станом на сьогодні заборон про торгівлю піротехнічними засобами НЕМАЄ, проте є ОБМЕЖЕННЯ.
Відповідно до Постанови КМУ №839 від 03.08.2011 року «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів» , в якому зазначено, визначення «піротехнічний виріб» та їх класифікація і вікові обмеження у використанні.
А саме:
піротехнічний виріб - виріб, призначений для створення світлового, іскрового, димового, звукового та/або змішаного ефекту шляхом горіння (вибуху) піротехнічної суміші та/або вибухової речовини; феєрверки (феєрверочні вироби) - піротехнічні вироби, призначені для використання під час проведення розважальних заходів; Класифікація піротехнічних виробів
1) феєрверки (феєрверочні вироби):
класу 1 (феєрверки (феєрверочні вироби) загального
використання, що мають дуже низький рівень небезпеки та шуму і
можуть використовуватися у житлових будівлях);
класу 2 (феєрверки (феєрверочні вироби) загального
використання, що мають низький рівень небезпеки та шуму і не
призначені для використання у житлових будівлях);
класу 3 (феєрверки (феєрверочні вироби) загального
використання, що мають середній рівень небезпеки і не призначені
для використання у житлових будівлях);
класу 4 (феєрверки (феєрверочні вироби) професійного
використання, що мають високий рівень небезпеки); Піротехнічні вироби заборонено продавати або передавати особам, які не досягли такого віку: 1) феєрверки (феєрверочні вироби):
класу 1 - 12 років;
класу 2 - 16 років;
класу 3 - 18 років;
Також в Кодексі України про Адміністративні правопорушення, вказано про відповідальність продавців та власників піротехнічних виробів, а саме:
Ст. 195-6 КУпАП Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів -
тягне за собою накладення штрафу від тридцяти п'яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, -
тягнуть за собою накладення штрафу від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів.
Шановні батьки приділяйте більше уваги своїм дітям, цікавтеся: Де? Як? І з ким вони проводять свій вільний від навчання час. Адже безпека та здоров’я Ваших дітей у Ваших руках.
Інспектор сектору превенції Гайсинського ВП
капітан поліції
Вікторія Відомська