Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року становить 4173 грн.
Виходячи з цього, мінімальна сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування складає 918,06 грн. ( 4173 грн. х 22 %) за місяць.
Мінімальна сума єдиного внеску у розрахунку на квартал в 2019 році становить 2754,18 ( 918,06 грн. х 3 місяці).
Максимальна величина бази нарахування ЄСВ в 2019 році становить 62595 грн. (4173 х 15) в місяць.
Фізичні особи-підприємці ( крім тих, що обрали спрощену систему оподаткування), члени фермерських господарств (якщо вони не належать до осіб, що підлягають страхуванню на інших підставах), особи, які провадять незалежну професійну діяльність мають обов’язок сплачувати єдиний внесок в розмірі 22 % від суми доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
Якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі 22 % від суми, що визначається такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума внеску не може бути меншою за розмір мінімального внеску.
Фізичні особи-підприємці, члени фермерських господарств (якщо вони не належать до осіб, що підлягають страхуванню на інших підставах), особи, які провадять незалежну професійну діяльність зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Звітним періодом, за який зазначені платники єдиного внеску подають звітність до органів доходів і зборів, є календарний рік.
Фізичні особи-підприємці зобов’язані прозвітувати до 10 лютого року, наступного за звітним; особи, які провадять незалежну професійну діяльність – до 1 травня року, наступного за звітним; члени фермерських господарств (якщо вони не належать до осіб, що підлягають страхуванню на інших підставах) – до 1 травня за результатами фінансового року.
Фізичні особи – підприємці та члени фермерських господарств (якщо вони не належать до осіб, що підлягають страхуванню на інших підставах) звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують пенсію або соціальну допомогу.
Єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців, в яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється в розмірі 8,41 % бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування згаданими категоріями страхувальників – передбачений законодавством обов’язок, невиконання якого призводить до втрати ними ж страхового стажу, до фінансової відповідальності за порушення термінів сплати, до недоодержання бюджетом Пенсійного фонду коштів, які в подальшому мали бути спрямовані на фінансування пенсійних виплат.
За інформацією Управління Пенсійного фонду України в Гайсинському районі Вінницької області